banner864

Balbay ile Özkan'ın CHP planı 03 Temmuz 2014, 13:15

Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan'ı çeyrek asırdır tanırım ki özellikle Balbay'la çok sayıda dış seyahatlerim oldu. Buradan hareketle bu iki ismin Ergenekon öncesi birbirinden zerre hoşlanmadıklarının tanığıyım. Öyle ki Tuncay Özkan'ın Cumhuriyet Gazetesine yapacağı 3 milyon dolar bağış karşılığı Uğur Mumcu'nun köşesinden yazı yazma olayı ile Cumhuriyet Gazetesinin Ankara bürosunun Tuncay'ın verdiği para ile teşrif edilmesi hadisesinde ikili arasında yaşanan gerginlikleri yakından biliyorum...

Kader bu iki ismi Ergenekon'da bir araya getirip barıştırdı ve bugünlere gelindi.

Tuncay Özkan'ın 2007 seçimleri sürecinde kendisine milletvekilliği teklif edildiğini ve Özkan'ın bunu ancak partinin genel sekreterliğinin verilmesi halinde kabul edeceğini ifade ettiğini bizzat Deniz Baykal'dan dinlemiştim.

Buradan hareketle bugün CHP'li olan bu iki ihtiraslı ismin CHP bağlamında kayıtsız kalacağını düşünmek saflık olacaktır.

Belli ki Baykal misali pek çok isim gibi Balbay-Özkan ikilisi de 10 Ağustos sonuçlarını bekleyecek ve beklenen mağlubiyet sonrasında hamle yapacaklar ki o yönde duyumlarım var. Ne yalan söyleyeyim, Kılıçdaroğlu ile kıyaslandığında bu iki isim CHP için çok çok iyi olur ancak söylemedi demeyin ikisi de baş olmak isteyeceğinden dostlukları uzun sürmez. İlaveten her iki ismin bugün Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı takındıkları teslimiyetçi tavırlar turnusol kağıdı hüviyetindedir.

SARKOZY-BERLUSCONİ VE TAYYİP!


Berlusconi malumTayyip Erdoğan'ın kankasıydı.

Ayrıntılı hikayesini o dönem AKP'den bakan olan Erkan Mumcu'dan dinlemiştim, bir telefon şirketinin satışı olayında ikili arasında acaip şeyler yaşanmıştı.

İşte o Tayyip yoldaşı Berlusconi şimdi hapiste ve cezasını ilerleyen yaşı sebebiyle müstahdemlik yaparak çekiyor.

Sarkozy ise malum Fransa'nın önceki Cumhurbaşkanıdır ve o da adaletin kıskacında.

Yolsuzluk, suistimal ve kendine yandaş yargı yaratmakla itham ediliyor.

Diyeceksiniz ki Batı'da bunlar olurken bizde onca ithamların muhatabı olan Tayyip'e niye bir şey olmuyor?

Hiç kuşkunuz olmasın mutlaka olacak ama bizde kurumlaşma olmadığı için adaletin tecellisi zaman alıyor...

CİM-BOM'UN SABOTAJCISI

Bu adam Galatasaray'a yakışmıyor ki Cim-Bom'lu kalemşörler bile aynı kanaatte.

Evet Başkan Ünal Aysal'dan söz ediyorum.

Ünal Bey, GS camiası ve Arena seyircisinin aksine Tayyip sempatizanı. 240 milyon dolar borçla başkan oldu, bugün Galatasaray'ın borcu 550 milyon dolar ki son transferde fuzuli harcanan para 40 milyon Euro.

Terim'i kovduğu yetmedi, Mancini ve Drogba'yı da kapıya koydu.

Keza bir yıl önce GS'nin antrenörünü Federasyon istedi diye Basketbol Milli Takımına gönderen Aysal bir yıl sonra aynı federasyonu topa tutarak takımı sahaya bile çıkartmadı.

Bedelli sermaye artışı ile GS'li küçük yatırımcılara attığı kazık cabası. Lafı uzatmayayım bu adam Cim-Bom'a yakışmıyor...

TAYYİP HEEEEYT DİYECEK!

İşaret Bülent Arınç'tan! Ramazan içinde kurtarılacaklar dedi. Dahası, aileleri AKP'nin iftarlarında ağırlanıp bu sözler veriliyor.

Evet IŞİD çetesinin rehin aldığı 85 vatandaşımızdan söz ediyorum. Her şey ortada, yeni bir One Minute şovu hazırlığı var.

Kahraman (!) Tayyip heeeyt deyip gün ve saat verecek ve IŞİD korkup rehineleri teslim edecek tabi yerseniz!

30 Mart'ı hatırlayın aynı IŞİD güya Suriye'deki Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesine saldırmayı planlıyordu ve ordumuz buna karşı alarma geçirilmişti.

Sonra bu işin seçim şovu olduğu anlaşılınca vazgeçtiler ki o gün bugün IŞİD Süleyman Şah Türbesi cıvarında hiç görülmedi. Belli ki IŞİD figürandı ve görev verilmişti.

Tablo ortada aynı IŞİD'e yeni bir görev verildi ki Musul Konsolosluğunun boşaltılmaması kurulan oyunun göstergesidir.

Yeni bir Tayyip şovu vizyona giriyor haberiniz ola!

Sabahattin Önkibar / Aydınlık

Yorumlar

abrek :

bu arada şu anda keşke iran gibi bir güce, bağımsızlığa sahip olabilsek.. ne bir devlet kültürümüz ne de sözlerimizde yaptırım kaldı.. boşboş bir diyarda gibiyiz türkiye olarak.. halbu ki iran öyle mi.. ha dini yönetimi derseniz eger, inanın ki bizimkiler onu bile beceremez..

uzaktan :

sayın önkibar, gecen cumartesi gunu turkiye'nin bundan sonra iran'a benziyecegi tespitinizi cok yerinde buldum. ben bu tespiti 4 yil once istanbulda yasayan bir arkadasima anlatmisitim. "o yle olmaz" demisti. dun kendisi bana soyledigimi hatirlatti ve gormeye baslamis. ayrica sizin durumu ne kadar acik olarak anlattiginizi takdir ediyorum.

ılgın gür :

sayın önkibar, ben ve çevremdeki insanlar cumhurbaşkanlığı seçiminde mhp ve chp yi sizden çok iyi öğrendik.ulusal kanal'a aydınlık'a ve şahsınıza çok teşekkürler.insanlar sizin sayenizde uyandı.siz bize hep gerçekleri söylemeye ve yazmaya devam ediniz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar