banner864

Balyoz davasında gerekçeli kararın yazımı tamamlandı 05 Mayıs 2015, 11:09

Balyoz davasında yeniden yargılamaları yapan İstanbul Anadolu 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi beraat kararlarının gerekçesini hazırladı. Ulusal Kanal’ın edindiği bilgiye göre yazımı tamamlanan gerekçeli karar, son kontrollerin ardından kısa sürede açıklanacak.
5 yıllık sürecin ardından beraatle sonuçlanan Balyoz davasında gerekçeli karar tamamlandı.
 
İstanbul Anadolu 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Balyoz davasında beraat kararlarının gerekçesini hazırladı. Yazımı tamamlanan gerekçeli karar, son kotnrollerin ardından imzalanarak açıklanacak.

Balyoz davasında yeniden yargılama, Anayasa Mahkemesi’nce bozulan ve Yargıtay’dan dönen 2 ayrı dosya üzerinden yürütülmüştü. Ulusal Kanal’ın edindiği bilgiye göre mahkeme iki dosyada da gerekçeli kararları hazırladı.

2 ayrı dosyada yeniden yargılanan 224 komutan da bilirkişi raporları ve adli yazışmalar sonucu kumpasın açığa çıkmasıyla beraat etmişti. Mahkeme iki dosyanın da kısa kararlarında “Balyoz dijitallerinin delil niteliği taşımadığı ve başkaca delil bulunmadığını” belirterek beraate hükmetmişti. 

İstanbul Anadolu 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi oy birliğiyle, sahte CD’leri hazırlayan kumpasçıların tespit edilerek yargılanması için suç duyurusunda bulunmuştu.

Haber: Özer Sürmeliulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar