banner864

Balyoz davasında son dakika gelişmesi 29 Ocak 2014, 12:52

İstanbul 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nin Balyoz davasında yeniden yargılama taleplerini reddeden kararı kaldırıldı. İtirazları değerlendiren, İstanbul 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi taleplerin yeniden değerlendirilmesine karar verdi. Karara, hakimler Aytekin Özanlı ve Savaş Çelik’in hem Balyoz yargılamasına, hem de yeniden yargılama taleplerini inceleyen heyette yer alması gerekçe gösterildi.
İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Balyoz Davası'nda yeniden yargılama talebini geri çeviren kararını kaldırdı.

Karar, Balyoz hükümlüleri Doğan Temel, Recep Rıfkı Durusoy ve Levent Kerim Uça'nın avukatı Hakan Tunçkol'un itirazı üzerine alındı.

Mahkeme kararında, "Yeniden yargılama talebini, yargılama sürecine katılan hakimler karara bağlayamaz" denildi.

Balyoz yargılamasına katılan hakimler Aytekin Özanlı ve Savaş Çelik, aynı zamanda yeniden yargılama taleplerini inceleyen heyette de yer almıştı.

11. Ağır Ceza Mahkemesi, yeniden yargılama talebini inceleyecek olan yeni heyeti de belirledi. Talepleri İstanbul 17'inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gökmen Demircan, İstanbul 13 Ağır Ceza Mahkemesi üye hakimi Nalan Can ve üye hakim Abdullah Öztürk inceleyecek.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Gönül Sezen :

demokrasi gerçek adaletin olduğu yerde yaşanır; bu şerefli insanlarımıza yapılan eziyet sona ersin! biran önce özgürlük yolu açılsın!

bahadır küçükkılıç :

zaten suçu olmayan şerefli askerlerin bir an önce serbes kalması gerekir hak yerini bulur inşaallah

Serap Ensari :

allahim yardimcilari olsun.. bir an önce askerlerimizin hepsi çikar işallah...

Demet sakarya :

Aslında yeniden yargılamaya bile gerek yok. Herşey ortada

kemal :

HEY ÖZGÜRLÜK GEL ARTIK

faruk gunguz :

kumpasi AKP KURMUS ERDOGAN VE BAS DANISMANI ITIRAF ETTI ZATEN TUTSAKLARA OZGURLUK

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder