banner864

Balyoz gibi mektup 19 Ekim 2013, 18:38

Hasdal Cezaevi'nde tutuklu komutanlar eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün bayramını kutladı. "Hasdal'daki Balyoz Esirleri" imzalı mektupta 'gerçeklerden kaçmanın vicdani rahatsızlığını ömür boyu yaşayacaksınız' ifadeleri kullanıldı.
Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutuklu komutanlar eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün bayramını kutladı.

Mektupta Özkök'ün süreçteki tavrı; gri bölgede kalma çabası olarak tanımlandı. Tutuklu komutanlar, Özkök'ün ömür boyu vicdanıyla hesaplaşamayacağını belirtti.

Başkomutanlık görevini icra etmenize rağmen, siyah ve beyazı ifade etmek yerine gri bölgede kalmaya gayret ettiniz. Tarih önünde önemli bir sorumluluk üstlendiniz, bu tutumunuz, suçlu ilan edilmemize önemli katkı sağladı. Vicdani rahatsızlığınızın ömür boyu yanınızdan ayrılmayacağı inancıyla.

Hasdal’daki Balyoz Esirleri imzasıyla yazılan mektupta Özkök'ün mahkemede tanıklık yapmaktan kaçtığı hatırlatıldı.

Ben kasaptaki ete soğan doğramam”, “Var diyemem, yok da diyemem”, “Mahkeme çağırırsa giderim”, “Gençler için çok üzülüyorum” söylemleriyle çağırılarımızı yanıtsız bıraktınız. Silah arkadaşlığının ötesinde her dürüst vatandaşa düşen görevden kaçındınız. Ülkemiz gerçek demokrasiye kavuştuğunda; gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaksınız.

Mektup tutuklu komutanların Özkök'e "özgür bayramlar" dileğiyle sonra erdi.  


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Ekrem Erdem :

İnsanların arkadaşları ve yakınındakilerden gördüğü ihanet ve büyük yanlışlar onları derinden ve kalıcı olarak yaralar.

Zeynep Caglar :

Bir gün mutlaka devran dönecek.Demek ki,son gerçek komutan devri İlker Başbug paşayla bitmiş.Çok merak ediyorum,çevrelerinin ve ailelerinin yüzüne nasıl bakıyorlar?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar