banner864

Balyoz kararları açıklandı 09 Ekim 2013, 10:38

Yargıtay 9. Dairesi Balyoz Davası'da kararı açıkladı. Yargıtay, Balyoz davasında ceza alan 361 kişiden 237'sinin cezası onandı.
“Balyoz Planı” davasının temyiz incelemesini yapan Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi, aralarında emekli orgeneraller Halil İbrahim Fırtına ve Çetin Doğan ile emekli Oramiral Özden Örnek’in de bulunduğu 361 sanıkla ilgili kararını açıkladı. yurtsever subaylara verilen cezalar büyük oranda onandı.

Balyoz davasında ceza alan 361 kişiden 237'sinin cezası onandı. Yargıtay, 36 sanığın beraat kararını onadı, 63 sanık hakkındaki mahkumiyet kararı bozuldu, 25 sanık hakkında delil yetersizliğinde bozma kararı verildi. Toplamda 88 kişi tahliye kararı verilmiş oldu.

Yargıtay, Emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Orgeneral Halil İbrahim Fırtına, emekli Albay Dursun Çiçek, eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Şükrü Sarıışık, emekli Orgeneral Bilgin Balanlı, emekli Orgeneral Ergin Saygun, emekli Korgeneral aynı zamanda MHP Milletvekili Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu sanıklara verilen hapis cezaları onandı.

Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde kararlar oybirliği ile alındı.ulusalkanal.com.tr 
Etiketler

Yorumlar

Nuh Kilic :

artik sözlerin bittigi yerdeyiz.... yillarca pkk terör örgütüyle mücadelle eden askerleimiz hapiste... terör örgütü basi apo kendine ait lüks adasinda bunlari izliyor ve gülüyordur... noldu bize? hani bizim o milli mücadelemiz? türk milleti ayakda uyuyor... atatürkün izleri yok ediliyor... akp hükümeti istedigini yavas yavas basariyor... artik iyi bir strateji yapilmali... ne mhp ne chp iyi bir tavir sergiliyemiyor !!! yeni bir parti kurulmali, yeni bi atatürk partisi!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar