banner864

'Balyoz tutukluları savaş esiridir' 14 Ekim 2013, 16:19

İstifa eden Donanma Komutanı Nusret Güner Ulusal Kanal'a konuştu. "1 Mart Tezkeresinin bedelini Deniz Kuvvetleri'ne ödettiler" ifadesini kullanan Güner, "Türk Milleti bunun cevabını mutlaka verecektir" dedi.
Haber: Deniz Adalı
Kamera: Fuat Şahin


Eski Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner, Balyoz davasında ceza alan komutanların esir konumunda olduğunu söyledi. Güner, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için esir askerlerin durumunu ele alan 1949 Cenevre sözleşmesinin yürürlüğe girdiğini vurguladı.

Oramiral Nusret Güner, TSK'ya yönelik planların 1 Mart Tezkeresinin sonucu olduğunu belirtti, "bedelini Deniz Kuvvetleri'ne ödettiler" dedi.

Güner, operasyonlara yetkililerin sessiz kaldığını, ancak Türk Milleti'nin yanıt vereceğini kaydetti.

Nusret Güner'in yanında Deniz Lisesi'nden sınıf arkadaşları da vardı. Liseye 6000 giriş numaralı emekli askerler, Balyoz kararlarını ve operasyonları Ulusal Kanal'a değerlendirdi.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

vatandaş :

bebek katili af çıkarmak içim manzeme çıktı yoska af nasıl çıkacaktıki

Gulten Gungor :

Ey CHP sozde ozel mahkemelere karsi cikiyorsun ama somut olarak sadece gazeteci ve milletvekillerinin tutuklulugunu dile getiriyorsun.. Ordu tutsak edilmis deniz kuvvetleri yok edilmis bunlar seni hbic ilgilendirmiyormu..CHP laikligi,ozgurlugu,demokrasiyi AKP nin hemen her gerici ve bolucu adimina karsi cikmayarakmi kotuyacak

a.ozerk :

Sanli ordumuzun muzaffer komutanlarini. Utanmadan sikilmadan iceri attiniz disardaki komutanlar hepsi sizden mi. Onurlu askerler hala var ve var olacaklar. Yasasin ataturk turkiyesi.

MEHMET YATMAN :

video sonuna kadar izlenemiyor

münir kul :

onuruyla istifa eden yigit adam

Ataturk1 :

akp'ye indirilecek turk tokadini atacak tek bilege katilmak turkiye birlik ve butunlugunu savunan herkesin en onemli gorevidir. kenetlen turkiye'm. milli meclis, ileri!

sydneyden turan :

hah iste aradigim yigit pasalardan birisi onuruyla istifa edip onursuzlara ornek olacak gercek yurtsever komutan sagol var ol........

osman :

Bunlari yapanlar yargilanmalidir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder