banner864

Balyoz'un meşhur bavulundan bu defa gerçekler çıktı 31 Mayıs 2015, 19:24

Balyoz kumpası ile tasfiye edilen emekli Albaylar Ali Tavlayan ve Murat Tulga yayıncılığa atıldı. Alibi Yayınevi'nin sloganı “Adalet ve Hukukun Üstünlüğü”nü esas alan yayıncılık. Logosu ise Balyozun sembollerinden olan "bavul"dan sarkan bir kitap ayracı. Yayınevinin ikinci kitabı "Mektuplardan Sızanlar" raflardaki yerini aldı.
Balyoz davası ile hedef alınan iki komutan hayatlarına yayıncılıkla devam etme kararı aldı. 

Emekli Kurmay Albaylar Ali Tavlayan ve Murat Tulga bir yayınevi kurdu. Alibi. adı verilen yayınevinin sloganı da “Adalet ve Hukukun Üstünlüğü”nü esas alan yayıncılık anlayışı". 

Alibi Yayınları'nın logosu da Balyoz kumpasından geliyor; "bavul"dan sarkan bir kitap ayracı. 

Yayınevinin ilk kitabı, Mamak Cezaevinde beyin kanaması geçirerek hayatını kaybeden Albay Murat Öznealp için hazırlanan "Kumpas şehidi Albay Murat Özanalp" adlı kitap oldu. Yayınevinin ikinci kitabı da raflardaki yerini aldı. Kitabın adı "Mektuplardan sızanlar"...

Amacı ise unutmamak ve unutturmamak.

Denizci Albay Ali Tavlayan'ın eşi Erdem Engin Tavlayan, eşi cezaevine girince geride kalanları derledi.

Ailesi ve dostları 50'inci yaş gününde Albay Tavlayan'a ithaf edilen kitabı Beşiktaş Kazan Restaron'da bir araya gelerek kutladı. 

Haber-Kamera: Bülent Ünal
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Levent Kocabıyık :

sırtlan sürüsünün kurduğu kalleşçe pusuların açtığı derin yaralara örnek olacak dokunaklı bir eser. tarihe düştüğü not açısından çok önemli...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar