banner864

Barış Yarkadaş şimdi övdüğü Ekmeleddin İhsanoğlu için 2007'de ne yazmıştı? 30 Haziran 2014, 17:50

Barış Yarkadaş, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun CHP ve MHP'nin aday olarak gösterilmeden önce AKP ve Cemaat ile işbirliğini yaptığını yazmıştı.

CHP ve MHP'nin "Çatı aday"ı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yaptıkları haber ve köşe yazıları ile destekleyen gercekgundem.com'un Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş'ın 2007'de yazdığı, "Fethullah Gülen'e yeni rol mü..." başlıklı yazısında İhsanoğlu cemaatin bir iftar yemeğine katılığını yazmıştı. 22 Eylül 2007 tarihinde kaleme alınan yazıda Yarkadaş, "Gülen'in denetiminde olan Rumi Forum'un düzenlediği iftar yemeğine katılanların isimleri alt alta sıralandığında, ortaya başka bir tablo da çıkmaktadır. O tablo ise, Gülen'in hem AKP'yle, hem de devletle olan ilişkilerinin gayet "sağlıklı bir şekilde" yürüdüğünü göstermektedir" ifadeleri yer alıyordu

İşte Yarkadaş'ın, "Fethullah Gülen'e yeni rol mü..." başlıklı yazısındaki o ilgili bölüm;

Gülen ve cemaati, birdenbire kendilerine yönelen ya da yöneltilen bu teveccüh karşısında kuşkusuz ki; hayli memnundur. Daha birkaç gün önce ABD Kongresi'nin Cannon çalışma ofisinde düzenlenen iftar yemeği, memnuniyeti daha da artırmıştır. Gülen'in denetiminde olan Rumi Forum'un düzenlediği iftar yemeğine katılanların isimleri alt alta sıralandığında, ortaya başka bir tablo da çıkmaktadır. O tablo ise, Gülen'in hem AKP'yle, hem de devletle olan ilişkilerinin gayet "sağlıklı bir şekilde" yürüdüğünü göstermektedir. Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, AKP Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu iftardaki yerlerini alarak, ABD'deki Gülen'e mesaj götürmüşlerdir. İftar boyunca sinevizyonda Gülen'in görüntüleri yayımlanırken, "Türkiye'nin Büyükelçisi Nabi Şensoy, çorbaya kaşığını sallamaya devam etmiştir.

Haber: Gökhan Çelik
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

BÜLENT BİLGİN :

gazeteci asla fedai olamaz. amaç ideallerse ,beka cumhuriyetse dik duracan,baş verecen,ama el etek öpüp icazet dilenmeyecen. yapamıyorsan gazeteciyim deme, yalakayım de. anlayışla karşılayalım..

abrek :

evvelden sevmeyip bugün sevebilirsin.. anladım da.. bari özeleştiri ver be kardesim.. bak o zaman bu sayfaya haber oluyor musun..

ILGIN GÜR :

bariş yarkadaş kim jölelilerden değil mi halk tv ben bu adami önemsemiyorum,ulusal kanal ve aydinlik gazetecileri siz bizim herşeyimizsiniz iyiki varsiniz

muharrem elçi :

rte'ye biat edenlere laf söylerken muhalefet liderlerine biat edenleri ya da ediyormuş gibi görünenleri gözardı edemeyiz.azcık dik duruş sergileseniz ne kaybedersiniz be birader?paradan başka

ahmet nur. :

ekmeleddin aday adayı iken itiraz eden yarkadaş adaylık kesinleşince f16 gibi keskin bir dönüşle yörüngedeki yerini aldı. yarkadaşi konuşmalarina bakip bi̇r vi̇zyon sahi̇bi̇ sanmiştim.fakat aldanmiş olduğumuzu bi̇ze alenen gösterdi̇.hakkinda yanilmadiğimizi̇çi̇n teşekkürler. seni̇ hi̇ç unutmayacağiz yarkadaş.tari̇heki̇ yeri̇ni̇ kara yazilarla kazidin. atatürkçü tari̇h seni̇ affetmeyecekti̇r.

Akif Şendil :

yeni bir jöleli mi geliyor?

aslan türk :

bi sey olmaz, o zaman oralet icmistir, öyle yazmistir, simdi neskayfesi icmistir böyle yazmistir. dün dündür, bu gün bu gündür.

Fethi KAPLAN :

İstikrarlı bir düşünce yapısına sahip olmayanlar (öküzün önüne otu kimin koyduğu önemli değil, konmuş olması önemli) durumuyla hareket ederler.Fikir üretemeyenler ATALCA ortaya atılanı savunurlar ki en TEHLİKELİSİ dir.Barış da HARAKİRİ yaptı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar