banner864

Bariyer görevlisi tutuklandı 21 Mart 2014, 09:49

Mersin'de 11 kişinin öldüğü korkunç kaza ile ilgili hemzemin geçit görevlisi Erhan Kılıç tutuklandı. İşçi servisi ile trenin çarpışması sonucu yaşanan kazanın, hemzemin geçitteki bariyer kapalı olmadığı için yaşandığı iddia edilmişti.
11 kişinin hayatını kaybettiği Mersin'deki kaza ile ilgili hemzemin geçit görevlisi Erhan Kılıç tutuklandı.

20 Mart sabahı Adana'dan Mersin'e giden yolcu treni ile işçi servisi çarpıştı, kazada 11 kişi yaşamını yitirdi. Görgü tanıkları, servis geçerken hemzemin geçitteki bariyerlerin kapalı olmadığını söyledi, kazada ihmal şüphesi uyandı.

Olay üzerine gözaltına alınan hemzemin geçit görevlisi Erhan Kılıç çıkarıldığı Nöbetçi Mahkeme tarafından tutuklandı. Gözaltına alınana makinistler ise serbest bırakıldı.

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekin'in açıklamaları da kazadaki ihmal şüphesini kuvvetlendirdi. Tekin, hemzemin geçide yakın duran boş vagonların görüş açısını daralttığını söyledi, geçitte düzenlemeler yapılması için 10 yıldır girişimde bulunduklarını açıkladı. Girişimden sonuç alınamadığını söyleyen Tekin tedbir alınsaydı ölen cabları kurtarabilirdik" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar