banner864

Baro'dan sandıklara yakın takip 18 Mart 2014, 20:22

Ankara Barosu, Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi ile yerel seçimleri yakından izleyecek. Baro, oy kullanmaya ilişkin vatandaştan gelen soruları yanıtlayacak.

BAro'dan sandıklara yakın takip paylaşan: ulusalkanal
Yerel seçimlere sayılı günler kala, Ankara Barosu da seçimlerin hukuki zeminde ve güven ortamında yapılması için hazırlıklarını tamamladı.

Baro tarafından kurulan Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi yerel seçimlerin yapılacağı 30 Mart günü vatandaşların sorularını yanıtlayacak.

Seçim hukuku eğitimi almış 20 avukatın görev yapacağı merkeze vatandaşlar telefonlarla ulaşabilecek.

Başkent'te yaklaşık 3 buçuk milyon vatandaşın oy kullanacağını kaydeden Ankara Barosu Başkanı Avukat Sema Aksoy, merkezlerin Ankara’nın tüm ilçelerinde görev yapacağını söyledi.

Seçim Hukuku ve Güvenliği Merkezi engelli vatandaşların nasıl oy kullanacağından sandıktan fazla pusula çıkmasına kadar bir soruya yanıt verecek.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Ali Topuksöker :

akpye her oy verenlerin detaylı bire şekilde açık adresi ve doğumda hala geçerliliği olan bilgiler sorulmalıdır ve aynı kişi tutup ıstanbulda bir bölgede ve sonra diğer bir bölgede oy vermesini engellenmelidir, bir kişinin üç-dört yerde oy vermesine engel olunmalıdır!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder