Barzani'den iddialı çıkış 14 Nisan 2014, 19:50

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesud Barzani'den önemli bir açıklama geldi. Barzani, açılım sürecinin sonunda Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılacağını söyledi.
Kuzey Irak Bölogesel Kürt Yönetimi Lideri Mesud Barzani, açılımın nihai hedefini açıkladı.

Barzani, "Adım adım federasyon, sonra da bağımsız Kürt devleti" sözlerinin ardından, açılımla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Barzani, açılım sürecininin sonunda Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılacağını söyledi. Barzani, "Süreç sonuca ulaşırsa Öcalan serbest bırakılacak. Elimde olsa Öcalan'ı özgürleştirmek için bir an bile tereddüt etmezdim" diye konuştu.

Öte yandan, Öcalan'ın Nobel Barış Ödülü'ne adaylık başvurusunun kabul edildiği haberini Nobel Enstitüsü bir açıklamayla yalanladı. Enstitü, ne adayların ne de adaylığı kabul edilen kişilerin açıklanmadığını, haberlerin uydurma olduğunu bildirdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa ilkhan :

Otuzbin katili serbest kalamaz bunu allahta razi olmaz türk milletide razi olmaz o zaman bu millet bunun hesabini sorar saygilar

ahmet :

onca sehidimizin hesabini kim verecek.....

huseyin gök :

Bu kadar sehidin hesabini kim verecek barzanimi

ubkon :

barzani hazretleri buyurdular! tabii ki bir ülkenin içişlerine müdahele falan olmuyor. bakalım bizim barzaniler bu konuda ne buyururar!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar