banner864

Barzani'yle 2 saatlik görüşme 29 Eylül 2014, 19:06

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'da Neçirvan Barzani'yle bir araya geldi. Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 2 saat süren görüşmeye Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın da katılması dikkat çekti.
Irak Kürdistan Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Dünya Ekonomik Forumu'na katılmak için gelmişti İstanbul'a. Sürpriz bir şekilde Başbakan Davutoğlu ile görüştü. Görüşmenin adresi Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi oldu.

Davutoğlu, kaldığı otelden Başbakanlık Ofisi'ne yürüyerek geçti. Yürürken danışmanına sürekli notlar aldırdı. O notlar sonrası da Barzani ile görüştü.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklama da Barzani için "Irak Kürdistan Özerk Bölgesi Başkanı" ifadesini kullandı. Daha sonra bu hata düzeltildi.

Saat 12'de başlayan görüşme basına kapalıydı. Yaklaşık 2 saat sürdü. Sonrasında herhangi bir açıklama yapılmadı. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da toplantıya katıldı.

Kulislere yansıyan bilgilere göre toplantıda IŞİD'in Irak ve Suriye'deki ilerleyişiyle ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun atacağı adımlar konuşuldu. Bölgesel yönetim ile Türkiye arasındaki tartışmalı petrol ticareti, diğer önemli gündem maddesiydi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder