banner864

Başbakan Yardımcısı'ndan son dakika Suruç açıklaması 21 Temmuz 2015, 09:54

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Suruç'ta yaptığı incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor.

İşte Kurtulmuş'un açıklamasından satır başları:

Titiz çalışmalar sonucu emarelerin ortaya çıktığı bombalama saldırısıyla karşı karşıya kaldık. Çok elin bir hadiseyle karşı karşıyayız. Bu olaylar hem zamanlaması itibariyle, kayda değerdir, dikkat çekici bir olaydır.

Ben öncelikli olarak sayıları maalesef 31'e çıkmış olan bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Ayrıca şu anda 32 yaralı, akşam da yaralılar içerisinden tahliye edilenler oldu. Bunların bir kısmı oldukça ağır.

Dün akşam saatleri itibariyle, cenazelerin tamamı Gaziantep’e adli tıpa nakledildi. Şu ana kadar beş cenaze ailelerine teslim edildi. Diğer cenazeler de kimlikleri belirlendikçe teslim edilme süreci devam ediyor.

Hakikaten olay ilginçtir. Amara kültür merkezi nispeten korunaklı bir yer. Buraya kadar canlı bombaysa bomba, emareler onu gösteriyor. Böyle bir bombalamanın olması gerçekten üzücüdür. Yoldan geçen kalabalığa bomba atılmış değil. Bu üzerinde hassasiyetle durduğumuz noktadır. Arkadaşlarımız an be an bunları değerlendiriyorlar. Kimlikler ortaya çıktıkça da bu kimliklerin irtibatları, bunların hepsi detaylı bir çalışmayla ne varsa bunların hepsi aydınlatılacaktır.Yorumlar

K.caglayan :

krakterinde zaaf olan bir,gün söylediğinin tersinde hareket edecek siyasi çıkarı için sahtekarca yalan konuşan bu zaatı haber yapmanızı kınıyorum bu tür insanları bir,şey yapmamış gibi göstemek yaptıklarını gündeme getirmemek size yakışmıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar