banner864

''Başbakan'ın helyum sesi'' 28 Mart 2014, 10:54

Tayyip Erdoğan'ın kısılan sesi İngiliz BBC televizyonuna da haber oldu.
BBC'nin sosyal medya bölümünün dünyadaki güncel olayları ele alarak hazırladığı BBCtrending adlı sayfasında dün Erdoğan'ın kısılan sesi konu edildi.

Türklerin Başbakan'ın oldukça 'tiz ve cızırtılı' çıkan ses tonu hakkında şakalar ürettiğini belirten yazı, sosyal medyada konu ile ilgili yapılan hicivlerden ve en popüler Tweet'lerden örnekler verdi.

Yazıda 'Twitter'da #Helyumlobisi adıyla yeni bir Tweet başlığı açıldı. Eleştirenler Erdoğan'ın düşmanları için "lobi gruplarını" suçlamaya yatkın olduğunu söylüyor. Bu yazıyı hazırlarken bile bu başlık altında 21 binden fazla tweet atıldı' ifadeleri yer aldı.

Twitter'ın Türkiye'de engelli olmasına karşın aralarında siyasetçilerin de bulunduğu çok sayıda kullanıcının sunucu bağlantılarını değiştirererek yasağı deldiğine dikkat çeken yazıda, Türkiye'de video paylaşım sitesi Youtube'un da engellendiği #YouTubeisBlockedinTurkey ( Youtube Türkiye'de engellendi ) başlığının Twitter'de yaygın bir şekilde kullanıldığı belirtildi.

DHA

Yorumlar

Timur :

aha rezil oldugumuzun bir ispati; hiç bir devlet adami basbakanla arkadas olmak istemiyormus çünki her an basbakan düsman kesilebilir.. kaddafi ve esad örnegi... dogru mu bilmem...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder