banner864

Başbakanlık 'çekince haberlerini yalanla' dedi, Genelkurmay reddetti 07 Aralık 2014, 13:44

Bedelli askerlik uygulamasına ilişkin askerin itirazları basına yansıdı. Başbakan Ahmet Davutoğlu itirazları yalanlamadı ancak askerlerin basına konuşmasına tepki gösterdi. Bu gelişmeler yaşanırken, hükümetin Genelkurmay'a "haberleri yalanlayın" baskısı yaptığı, Genelkurmay'ın ise talebi reddettiği ortaya çıktı.
Sürpriz bir şekilde bedelli askerlik uygulamasını duyuran Başbakanlık ile Genelkurmay arasında başlayan "çekince tartışması"nda, "yalanlayın baskısı" yaşandığı ortaya çıktı.

Aydınlık Gazetesi'nin Başbakanlık, askeri kaynakların bedelli askerlik konusunda yaptığı çekince açıklamalarından rahatsız oldu.

Haber, Başbakanlık kaynaklarına dayandırıldı. Habere göre, adı açıklanmayan bir Başbakanlık yetkilisi, Genelkurmay yetkilisini arayarak askeri kaynakların yaptığı çekince açıklamalarının yalanlanmasını istedi.

Genelkurmay yetkilisi, Başbakanlık'tan gelen talebi reddetti. Gerekçe olarak ise, "Haberler güvenlik uzmanlarıyla başka bazı kaynaklar üzerinden yapılmıştır. Çıkış noktası Genelkurmay değildir" denildi.

Bedelli askerlik uygulamasının, YAŞ toplantısının gündeme gelmediği belirtilmişti.

Buna rağmen YAŞ'tan 5 gün sonra açıklanan bedelli askerlik ile ilgili TSK'nın çekinceleri olduğu basına yansımıştı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

İbrahim Çelik :

bir ay önce bedelli diye bir konunun gündemlerinde olmadığını söylediler! sonra küt diye bi gece ansızın gündeme giriverdi. derken bir de bakmışız ki kapsamında ufak bir değişiklik yapılıverdi,doğum tarihi 31 aralık'tan 10 ocak'a çekildi! 10 ocak 1988 doğumlu şansli ki̇m acaba? neden 1 şubat deği̇l de 10 ocak?mi̇de bulandiran kokular geli̇yor burnuma, bi̇lmem beni̇m gi̇bi̇ düşünen var mi? ayrica eğer fazla askere i̇hti̇yacimiz yoksa eşi̇tli̇ği̇ sağlamak adina askerli̇k süresi̇ni̇ kisaltin,zengi̇ne kiyak olmasin!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar