banner864

Başbuğ açıkladı: ABD ile savaşın eşiğinden döndük! 18 Ocak 2015, 18:08

2005 yılında Türkiye ABD ile savaşın eşiğinden döndü! Bu bilgiyi, 26'ıncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, yeni yazdığı "Nasıl bir Türkiye" adlı kitabında açıkladı.
Türkiye ABD ile savaşın eşiğinden döndü!

Bu bilgiyi, 26'ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ açıkladı. Ergenekon tertibinde hedef alınan 26'ncı Genelkurmay Başkanı, bu bilgiye yeni yazdığı "Nasıl bir Türkiye?" adlı kitabında yer verdi.

Kaynak Yayınları'ndan çıkacak olan kitapta Başbuğ, Genelkurmay 2. Başkanı olduğu 2005 yılında ABD ile Türkiye’nin savaşın eşiğinden döndüğünü belirtti.

Başbuğ'un anlatımına göre, olay 2005 yılında yaşandı. Irak’ın kuzeyindeki Özel Kuvvetler Komutanlığı timlerinin yanındaki birliklerden "Baskına uğradık. Çatışıyoruz. Hemen hava desteği ve uçak gönderin" mesajı alındı.

Karşımızda çok zor dakikalar vardı diyen Başbuğ, hemen Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı aradı. Ancak Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın bu baskından haberi yoktu.

Gerçek çok geçmeden ortaya çıktı. Saldırı mesajı aslında bir tatbikat için gönderilmişti. Ancak 3 defa yazılması gereken "tatbikat" notu yazılmamıştı.
Bütün bunların birkaç dakika içinde yaşandığını söyleyen Başbuğ, " Yapılan hata büyüktü. Çok ciddi sonuçları olabilirdi.” ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar