Başbuğ'dan Atatürk'süz Çanakkale filmine sert tepki: Yalan söylüyorlar 10 Nisan 2015, 23:29

Çanakkale Zaferi'nin Atatürksüz anlatıldığı Son Mektup filmine bir eleştiri de Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'dan geldi. Başbuğ "filmin yönetmeni 'Deniz harekatı olduğu için Atatürk yoktu’ diyor. Yalan söylüyor." diye konuştu.
Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Çanakkale Deniz Zaferi'nin anlatıldığı Son Mektup filminde Atatrük'ün yer almamasını eleştirdi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, ‘20. Yüzyılın Lideri Mustafa Kemal’ başlıklı konferans vermek üzere Isparta’ya gitti. Gündeminde, Çanakkale Zaferi'ni  Atatürk olmadan anlatan Son Mektup filmi de vardı. http://filmseslendirme.com/

Başbuğ, "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünü kutladık. Bir iki densizlik oldu. Bir film çevrilmiş, Atatürk hemen hemen filmde hiç geçmiyormuş. O gün İTÜ’deydim. Orada ‘Çanakkale Savaşları’nın her karesinde M. Kemal Atatürk vardır’ dedim." şeklinde konuştu.

Başbuğ, bu konuşmasının ardından, film yönetmeninin kendisini savunan bir demeç verdiği söyledi. Ve o savunmaya şöyle yanıt verdi: "Sonra bir gazetede o filmi çekenin savunmasını okudum. Diyor ki ‘ben deniz savaşını çektim. Deniz harekatı olduğu için Atatürk yoktu’ diyor. Yalan söylüyor.  Çanakkale’de ilk mermi atımı 19 Şubat 1915’tir. Atatürk orada Bolayır bölgesinde komutan.  Müttefikler küçük bir birlikle karaya çıkarma yapmak  ister. Atatürk bu duruma müdahale eder"

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

ben çanakkaleliyim dedem ömeroğlu mustafa yahya çavuşta şehit oldu ....yani atatürkün ben size ölmeyi emrediyorum dediği ve siz ölünceye kadar yerinizi yeni arkadaşlarınız alacak..... atatürk olmasaydı yanlız çanakkale değil yurdumuz elden gidiyordu ......gidi kafirler.

melsa :

adamlar türk ün ne adına ne de varlığına tahammül edemiyorlar ki ,atatürkü yok saymasınlar...bukadar kızmayın...bu türklerin ilk yok edilme planı ,türklere ilk saldırıları değil...tarih boyunca daha büyükleri ilede karşılaştık...sanırım o yüzden baştan beri hiç tırsmıyorum galiba... :) biz onların bizi övmeleriyle var olmadık ki..rabbimin izniyle varolduk...hemde birden fazla doğuş destanımız vardır...sinirlerinizi boşuna yıpratıyorsunuz...siyasi oyunlarla başaramazlarsa, silaha başvuracaklardır...bunun için moralinizi iyi tutmanızı tavsiye ederim...daha bunlar iyi günlerimiz...rabbim hayırlısıyla, bu sorunlarla en iyi şekilde ,anlımızın akıyla başa çıkabilmeyi nasip etsin....amin...

A.SALGIN :

bi̇rde komedyen sanilan müsveddeleri̇n çekti̇ği̇ bi̇r çanakkale fi̇lmi̇ varki̇ evlere şenli̇k.çanakkale dağa bayira tuuba yazanlarin ve komedi̇yi̇ küfür sanan şaklabanlarin i̇şi̇mi̇di̇r.bence ters propaganda amaçli hai̇nhane bi̇r soytarilik fi̇lmi̇....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar