banner864

Başbuğ'dan Balyoz değerlendirmesi 11 Ekim 2013, 09:50

26'ıncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Türk Ordusu'nun zayıflatılması, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasını ilgilendiren bir sorundur!" dedi. Balyoz kararlarını "tasfiye" olarak değerlendiren Başbuğ, komuta kademesinin bu davayla şekillendirildiğini ifade etti.
 26. Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Yargıtay'ın Balyoz davası kararlarını değerlendirdi.

Kararın Türkiye'de olduğu gibi, yurtdışında da tartışılacağını ifade eden Başbuğ, "Balyoz adı verilen dava kullanılarak TSK'dan çok sayıda askeri personelin tasfiye edilmesini bir tesadüf olarak görmüyorum" dedi.

Başbuğ, Bu tasfiye ile bugünün ve yarının komuta kademelerinde yer alabilecek niteliklere sahip personel ordudan uzaklaştırılmıştır. Türk Ordusunun zayıflatılması, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekasını ilgilendiren bir sorundur!" dedi.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

yusuf kılıç :

bu türkiyeyi zayıflatma ve bitirme yok etme çabalarıdır asla türkiye bu oyuna gelmemeli komuta kademesi hapiste, askerlerimiz dağılmış olanlarda kenarlara çekilmiş eli bağlanmıştır öyleyse geriye kalanlar ne yapmalı nasıl hareket etmeli bu askerin çözeceği bir olgu

Ümit Arslan :

sayın paşam, karşınızda ki düşman emperyalizmdir ve son derece kalleştir. kalleşlere karşı haktan hukuktan çare beklenmez.sizin mahkumiyetiniz kesinleşti, hala hukuktan bahsediyorsunuz. bunca yıl düşmana karşı savaşmak için eğitim almadınız mı? gezi direnişçilerinin gördüğünü siz genel kurmayken neden göremediniz ? padişah idam fermanı verince gazi paşa ne yaptı ? çıkardı attı üniformasını ve savaştı. sizlerin de yapması gereken tek şey savaşmaktı , konuşmak değil.

serkan acarel :

halk olarak akp ye oy vermiyeceksin, bu kadar basit kardesim. gelde simdi bu güzelim pasaya hak verme, dogru sözlere ne denilir ki ?

mesut özütemiz :

Türk iye ye bunu yapanları Allah bildigi gibi yapsın (bu gidise dur diyecek bir makam kalmadImI biz halk olarak ne yapabiliriz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar