banner864

Başkanlık Sistemi'ne geçiş planını ilan etti 01 Temmuz 2014, 18:16

Cumhurbaşkanlığı'na aday olan Başbakan Erdoğan Türkiye Cumhuriyetini Başkanlık rejimine dönüştürme programını ilan etti. Erdoğan, halkın Cumhurbaşkanını seçmesinin "teknik bir değişiklik" olmadığını vurgulayarak Başkanlık rejimine geçişe işaret etti. Bu süreçte gerekli olan Anayasa değişikliğinin "en öncelikli gündem maddelerinden" olduğunu belirtti.
 Başbakan Erdoğan bu sözlerle Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin taşıdığı gizli anlamı özetledi. Erdoğan, Başkanlık Sistemi'ne geçiş planını bu sözlerle ilan etti.

Erdoğan Başkanlık rejimine geçmek için gerekli olan yeni Anayasa konusuna dikkat çekti.

Cumhuriyet tarihiyle hesaplaşma söylemi Erdoğan'ın konuşmasında önemli bir yer kapladı.

Erdoğan, Türkiye'nin yönetim sistemiyle birlikte devlet kurumlarının çalışma şeklininde bütünüyle Cumhurbaşkanına bağlanacağını ifade etti.

Başkanlık rejimine geçiş aşamalarını net bir şekilde tarif eden Erdoğan, ana siyasi vurgusunu Öcalan'lı açılım süreci üzerinden yaptı.

Erdoğan Köşk planları doğrultusunda PKK'ya mesaj yolladı.ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Timur :

eski bakanimiz ufuk söylemez herseyi ulusal kanal haberlerinde çok net açikladi. bu zihniyeti milletimiz derhal üzerinden atmalidir; çok tehlikeli oldular /

Sarı Mella :

geçer de hepimizi öperde, hala siz kendinizi bölünmeye devam edin chpli ulusalcılar devam edin ekmeğine yağ sürün bu adamın.

che :

sonunu hazırlıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder