Başkent alarma geçti! Çuvallar dolusu silah ve mühimmat bulundu 23 Aralık 2014, 09:21

Ankara Çamlıdere’de metruk bir kulübenin yakınında tüfek, mermi ve mayınla karşılaşıldı. Alarma geçen birimler silahları kimin yerleştirdiğini tespit etmeye çalışıyor.
Ankara Çamlıdere’de metruk bir kulübenin yakınında tüfek, mermi ve mayınla karşılaşıldı. Alarma geçen birimler silahları kimin yerleştirdiğini tespit etmeye çalışıyor.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, başkente 100 kilometre uzaklıkta bulunan çamlıdere ilçesinde toprağa gömülü halde yüklü miktarda mühimmat ele geçirdi.

Çamlıdere ilçesinin Ankara-İstanbul Otoyolu’na bir kilometre mesafesinde bulunan kırsal alanında hayvanlarını otlatan bir çoban, metruk bir kulübenin yakınında toprağa gömülü halde bazı çuvallar olduğunu gördü.

Çoban zaman kaybetmeden durumu jandarmaya bildirdi. Milliyet'in haberine göre; Çobanın ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri bölgede metal dedektörleri yardımıyla kapsamlı arama gerçekleştirdi.

Çuvallara konuldu

Yapılan kapsamlı aramalarda metruk vaziyetteki kulübenin yakınında çuvallar içerisinde toprağa gömülü vaziyette bir cephaneliğe rastlandı. Aramalarda toprağa gömülü vaziyette yüklü miktarda patlayıcı ve silaha ulaşıldı. Aramalarda 3.5 kilogram TNT patlayıcı, iki adet mayın, iki adet C4 plastik patlayıcı, 16 adet taarruz ve savunma tipi el bombası, patlayıcıların ateşlenmesinde kullanılan çok sayıda fünye düzeneği, iki adet kalaşnikof, 10 adet dolu kalaşnikof şarjörü, bir adet M16 piyade tüfeği ile kalaşnikoflara ait 1500’e yakın mermi ele geçirildi. Patlayıcıların ve silahların zarar görmemesi için çuvallara özenle yerleştirilerek toprağa gömüldüğü belirtildi.

İnceleme sürüyor

Toprağa gömülü halde yüklü miktarda patlayıcı ve silah bulunması başkentte güvenlik birimlerinin alarma geçmesine neden oldu. Güvenlik birimleri, şimdi ele geçirilen patlayıcı ve silahların kim ya da kimler tarafından buraya yerleştirildiğini tespit etmeye çalışıyor.
Patlayıcı ve silahların, daha önce herhangi bir eylem veya olayda kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için Jandarma Kriminal Laboratuvarı’na gönderildiği öğrenildi.

Kriminal laboratuvardaki incelemenin sürdüğü kaydedildi.

Eylem için mi kullanılacaktı?


Ele geçirilen patlayıcılardan bir bölümünün ise savcılık talimatıyla imha edildiği öğrenildi. Patlayıcı ve silahların kafile ve seri numaraları ile menşei bilgilerinin incelenerek, nereden temin edildiği ve Türkiye’de herhangi bir kurumun envanterine kayıtlı olup olmadığının da araştırıldığı kaydedildi. Güvenlik birimlerince detaylı olarak yürütülen soruşturma kapsamında, ele geçirilen mühimmatın olası bir eylemde kullanılmak üzere buraya gizlenip gizlenmediği ihtimalinin de mercek altına alındığı ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

abrek :

aynen.. kokusu cıkar yeni bir operasyon hikayesinde..

cenap aytepe :

tonlarca esrar ve ülkemizi kan gölüne çeviren ve çevirecek bu silahlar bölücü hainlerin işi ve onlara yol verenlerin işşi

doğrucudavut :

kepçeler yardımıyla ve elinizle koymuş gibi mi buldunuz bu mühimmatları da?yoksa rastgele şurayı bir kazalım bakalım ne çıkacak mı dediniz?bakalım kimin başına patlıycak bu sefer

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar