banner864

Başkent sular altında! 29 Haziran 2014, 12:17

Ankara'da akşam saatlerinde aniden başlayan sağanak yağış sele neden oldu. Başkentte evler ve dükkanlar sele teslim oldu. Su baskını nedeniyle büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
Ankara'da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sele yol açtı.

Yağış, kısa sürede hayatı felç etti. Etimesgut, Sincan, Batıkent ve civarında etkili olan yağmur, birçok ev ve işyerinde su baskınlarına neden oldu.

Özellikle kuzey kesimlerde etkili olan selde, Yakacık Mahallesi'ndeki birçok hayvan telef oldu.

İstasyon Caddesi'nin zemin ve bodrum katında bulunan dairelerde su seviyesi 2 metreyi buldu. Bazı yurttaşlar, evlerinde yakalandıkları selden komşularının yardımıyla kurtuldu. Bir galeride bulunan otomobiller, sel sularıyla kaplandı. Bir apartmanın ise istinat duvarı çöktü.

Sel ve su baskını nedeniyle büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Mağdurlar, yetkililere tepki gösterdi. Yurttaşlar, alt yapı sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Atilla Eser :

Sayın Gökçek Izmirlilerle dalga geçip duruyordu şu hale bak son 1-2 aydır ne durumlara düştü Allah'ın Tokat'ı bu olsa gerek etme bulma dünyası

cenap aytepe :

yapacak olduğumuz avrupanın en büyük parkı ankara ayakkabı olmayan basketçi gibi.

haydar :

hamburga saatlerce hatta günlerce yagmur yagar ve ne yagis aninda ne sonrasinda yollarda su göremezsiniz.bu yagmur istanbula yada ankaraya sadece yarim saat yagsa olacaklari düsünmek bile istemiyorum.belediyecilik gelinde ögrenin ve ona göre baskan secin.türkiyedekilerin yaptiklari sadece göz boyamak,calmak,halki aldatmak...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder