banner864

Başkent'te Suriyeli dramı! 13 Ocak 2015, 18:51

Sokaklarda dinlencilik yaparken görmeye alıştığımız Suriyeli mültecileri Ankara'nın Hacıbayram semtinde ziyaret ettik. Kampalara gitmeyi “Yer kalmadığı ve tecavüzler yaşandığı” iddiasıyla reddeden mülteciler en çok açlıktan şikayet ediyor. Derme çatma barkalardan soğuktan korunmaya çalışan Suriyeliler iş bulmak istediklerini söylüyorlar.

Başkent'te Suriyeli dramı paylaşan: ulusalkanal
Terör, göç, yoksulluk ve üstüne bir de kara kış. Ankara'da yaşam mücadelesi veren Suriyeli mültecilerin içler acısı hali giderek büyüyor. Dahası o dram gözler önünde yaşanıyor.
Ankara Hacıbayram semtinde yaşayan 172’si çocuk, 74’ü kadın ve 62’si erkek toplam 308 mülteci, önceki günlerde Gaziantep Islahiye’deki kampa gönderildi. Polisten kaçanlar ise yaşam mücadelesine barakalarda devam ediyor. Ulusal Kanal olarak mültecilerin evine misafir olduk.

Suriyeli Nuri Hassin'in kampta gitmeyi reddetmesinin sebebi "Yer kalmaması." Hassin'e göre kamplar özellikle çocukları için tehlikeli. 

Hassin’in eşi ve kızları başka çareleri olmadığı için dilencilik yapıyor.

Suriyeli M.A.‘nın ise 5 çocuğu var. Eşini, şimdi yaşadığı barakada kaybetmiş. Çocukları sokakta mendil satıyor.

Mültecilerin isteği çalışıp karınlarını doyurabilmek. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

abrek :

gelmeyeceklerdi, terk etmeyeceklerdi yurtlarını, şimdikinden daha kötü bir yaşam yok bence memleketlerinde.. kalanlar nasıl kalıyor..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar