banner864

Başsavcılık harekete geçti: F-Tipi yayınları engelleyin 17 Mayıs 2015, 14:39

F-Tipi örgütün yayın organlarının faaliyetlerinin engellenmesi için, Ankara Başsavcılığı harekete geçti. Konuyla ilgili soruşturmayı yürüten Anayasal Suçları Soruşturma Bürosu, TÜRKSAT Genel Müdürlüğü'ne bir yazı gönderdi. Yazıda, Fethullah Gülen'in talimatlarını söz konusu organlar aracılığıyla yaydığı ve bunu yaparken devlet imkanlarının kullandığına, dikkat çekildi. Savcılık, bu yayınların engellenmesi talebinde bulundu.
 F-Tipi örgütün yayın organlarının faaliyetlerinin engellenmesi için, Ankara Başsavcılığı harekete geçti. Konuyla ilgili soruşturmayı yürüten Anayasal Suçları Soruşturma Bürosu, TÜRKSAT Genel Müdürlüğü'ne bir yazı gönderdi. Yazıda, Fethullah Gülen'in talimatlarını söz konusu organlar aracılığıyla yaydığı ve bunu yaparken devlet  imkanlarının kullandığına, dikkat çekildi. Savcılık, bu yayınların engellenmesi talebinde bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu, F-Tipi örgüte ait basın yayın kurumlarının faaliyetlerinin durdurulması için TÜRKSAT Genel Müdürlüğü'ne yazı gönderdi.

Savcılık, yazısında Fethullah Gülen’in F tipi yapılanmayı yönetirken cemaatin kontrolündeki basın yayın organlarını etkili bir şekilde kullandığına dikkat çekti. Gülen’in örgüte talimatlarını da bu kanalları kullanarak ilettiği belirtildi.  

Savcılık yazısında, F-Tipi örgütün dini istismar ettiğini ve toplumsal kutuplaşmaya neden olduğunu bunun için de televizyon, radyo, gazete ve internetti kullandığı vurgulandı.  

Savcılık, örgütün bu teşebbüslerini devlet imkanları ile sağladığının altını çizerek Türksat'tan F-Tipi'nin devlet imkanlarını kullanılmasının engellenmesini istedi. Ancak savcılığın bu talebine henüz olumlu ya da olumsuz bir yanıtın gelmediği de belirtildi. 
 
ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar