banner864

''Başvuruyu reddedin'' 26 Şubat 2014, 18:27

Adalet Bakanlığı, Ergenekon tutuklusu Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile ilgili görüşünü Anayasa Mahkemesi'ne bildirdi. Başbuğ'un tutuklu değil, hükümlü olduğunu vurgulayan Bakanlık, Anayasa Mahkemesi'nden başvuruyu reddetmesini istedi.
Adalet Bakanlığı Orgeneral İlker Başbuğ ile ilgili görüşünü Anayasa Mahkemesi'ne sundu.

Bakanlık, Anayasa Mahkemesi'nden, Ergenekon tutuklusu Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ’un tahliye istemiyle yaptığı bireysel başvurusunu da reddetmesini istedi.

Adalet Bakanlığı, uzun tutukluluğa yönelik itirazın geçerli olmadığını, Başbuğ'un kararın açıklandığı 5 Ağustos 2013 tarihinden bu yana tutuklu değil hükümlü olduğunu belirtti.

Uzun tutukluluğa ilişkin itirazlar için 1 aylık sürenin dolduğu, Başbuğ'un bu süreyi geçirdiği ifade edildi.

Başbuğ'un Yüce Divan'da yargılanma talebine ilişkin de görüş bildirildi. Adalet Bakanlığı, Başbuğ’un yargılandığı özel görevli mahkemenin "yasayla kurulmuş bir yargı organı tarafından yargılanma" kapsamında değerlendirilmesini istedi. 13 sayfalık görüşün sonunda, takdirin Anayasa Mahkemesi'nde olduğu vurgulandı.

Yüksek Mahkeme'nin Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un başvurusunu önümüzdeki günlerde görüşmesi bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ülkü :

paşayı yargılamaya çalışanların hukuka uygun davranmalarını ve suçsuz yere ceza alan tüm komutanların derhal çıkarılması gerekmekte olduğunu sanırım herkesten daha iyi bildiklerin düşünüyorum. artık yaşanan bu yolsuzluklarımı örtmeye devammı edecekler yoksa halkın ve suçsuzun ve adaletin yanında olmayı tercih edip tarhte kendilerini aklamayımı

timsah gözyaşı :

hani bu kadar da olmaz kumpas vs diyorlardı. hepsi hikaye beraber olduklarını kendi elleriyle yazılı şekilde beyan etmişlerdir.

Adnan Rıza :

adalet bakanlığının yazısı yanlış. bir kişinin hükümlü olması için kesinleşmiş mahkeme kararı bulunması lazım. başbuğun dosyası henüz kesinleşmemiş olup tutuklu konumundadır. aksini söyleyen hukuk fakültesinden aldığı diplomayı yırtsın atsın.

sydneyden turan :

dunyanin sonu bu olsa gerek genel kurmay baskani terorust. yaziklar olsun bu akp ye oy verenlere.

serkan onur :

bir kac gunlugune abd ye geldim. cesitli mekanlarda karsilastigim insanlar , skandallar ulkesi turkiye'den mi geliyorsunuz ? diye sorular yoneltip , durumumuza acidiklarini belli ettiler. insanlarin davranisi ve yorumlari karsisinda boyle bir hukumet tarafindan yonetilen bir ulkenin bireyi olmaktan utandim

Ender Akgün :

bence ilker başbuğ suçsuz ona iftira edenlerden allah hesap sorsun.

toplumun kalbi :

dilim tubtuldu.dondum kaldım.bunu söyleyenler bu ülkenin evladı mı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar