banner864

Batı'nın 7 Haziran sonrası Türkiye projesi! 04 Mayıs 2015, 14:06

“Kürt devleti kurulacak, PKK’ya otonom verilecek, Türkiye’nin sınırı yeniden çizilecek!”. Bu görüşler, Batı’nın politikalarını belirleyen Londra merkezli Chatham House düşünce kuruluşunun Türkiye projesinde yer aldı. Aydınlık gazetesi, Chatham House’da hazırlanan çalışmalara ve Türkiye üzerine yapılan planlara ulaştı. Planda HDP’ye oldukça önemli görevler düşüyor.
Batı, 7 Haziran seçimleri sonrası için hazırlıklarını artırdı. ABD ve İngiltere’nin politikalarının belirlenmesinde önemli rolü olan Chatham House’da Türkiye için hazırlanan yeni projeler ortaya çıktı.

Aydınlık gazetesi, Chatham House’un Türkiye projesine ulaştı. Projede AKP ile PKK işbirliğine büyük önem veriliyor. Dolmabahçe’de yapılan ortak açıklama ile Türkiye Cumhuriyeti’nin çok önemli bir koz verdiği belirtiliyor.

Kürt devletinin kurulması ve İran’ın durdurulması konusu da Chatham House’da yapılan toplantının gündeminde konuşuldu. Toplantıda, PKK’ya otonom verilmesinin kaçınılmaz olduğu, Türkiye’nin buna mecbur olduğu belirtildi. Batı’nın geri adım atmasının da olanaksız olduğu ifade edilen toplantıda, Türkiye’nin sınırlarının yeniden çizilmesi gerektiği vurgulandı.

Düşünce kuruluşunda yer alan uzmanlara göre, HDP’nin barajı geçmesi hayati önemde. Medyanın da HDP’yi öne çıkarması tavsiye ediliyor.

Toplantıda TSK’nın hazırlanan plana tepkisinin de masaya yatırıldığı öğrenildi. Konuşmalarda, Türkiye’de Ordu ve bazı Kemalist unsurların pusuda beklediği, her an yaşananlara müdahale edebileceği, bu nedenle de TSK’nın önünün kesilmesinin önemli olduğu vurgusu yapıldı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

gl :

bu yazıyı herkes çok iyi okumalıdır.basın her gün hdp yi tv ye çıkarıyor. chp bu seçimi hdp kazansın diye elinden geleni yapıyor.sanki herkes seçimde hdp ye odaklı çalışıyor,hdp nin tüm yurtta miting yapması sağlanıyor,sanki türkiye partisiymiş gibi.

lale akcan :

sıkıysalar sınırlarımızı değiştirsinler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar