banner864

Baykal, Erdoğan ile görüştü! Görüşme sonrası Baykal'dan 'erken seçim' ve 'koalisyon' açıklaması 10 Haziran 2015, 14:19

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, sürpriz bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüştü. 2 saat 15 dakika süren görüşmede olası koalisyon senaryoları da ele alındı. Baykal, "Erdoğan'ın koalisyona açık olduğunu, bütün ihtmalleri değerlendireceğini" söyledi. Deniz Baykal, "Erken seçim tercih edilmiyor" ifadelerini kullandı.
Ankara'nın gündemi, sürpriz bir görüşmeyle hareketlendi. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la görüştü. Görüşme 2 saat 15 dakika sürdü.

Görüşme Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine yapıldı. Baykal önce talebi Kılıçdaroğlu'na iletti, onay verilmesi üzerine daveti kabul etti. İkili öğle saatlerinde, Dışişleri konutunda biraraya geldi.

İki isim, son olarak 2003 yılında, Erdoğan'ın siyasi yasağının kalkması için biraraya gelmişlerdi. Şimdi bir kez daha kritik siyasi gelişmeler yaşanırken görüştüler.

Baykal 2 saat 15 dakika süren görüşmeden sonra açıklama yaptı. Görüşmenin en önemli noktası ise koalisyon tartışmalarıydı.

Baykal, "koalisyon görüşmeye yetkim yok" dedi. Ancak görüşmede bu konuya geniş yer ayrıldığının da sinyalini verdi. Baykal, Erdoğan'ın olası ir koalisyona açık olduğunu belirtti.

Baykal açıklamanın ardından CHP Genel Merkezi'ne giderek, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

ulusalkanal.com.tr


Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar