banner864

Baykal'a kaset komplosunun arka planı ortaya çıktı 09 Ocak 2015, 18:08

Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmesine neden olan kaset komplosunu F-tipi istihbaratçı polislerin kurduğu ortaya çıktı. Polisler operasyonun başarısının ardından taltif bile aldı. İşte dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'un cemaati anlattığı kitabı "İn"de yer alan çarpıcı bilgiler...
F-tipi örgütün eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a kurduğu kaset komplosunun arka planı ortaya çıktı. 
Dönemin Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, kaset komplosunun emniyetteki F-tipi istihbaratçı polisler tarafından kurulduğun açıkladı. Uzun, F-tipi polislerin çilingir Hasan Usta ile eve gizlice girerek gizli kamera yerleştirdiğini anlattı. Komploda görev 5 polis taltif verilerek ödüllendirildi.  
 
Görüntülerin kaydedildiği eve gerçekleştirilen bir diğer operayonda ise polislerden biri ev sahibi tarafından yakalandı. Yakalanan şahıs hiç bir tutanak tutulmadan istihbarat şubesi tarafından teslim alındı ve bir başka ile görevlendirildi.

Sabri Uzun gizlice kaydedilen yatak odası görüntülerinin Deniz Baykal'a bir cemaat gazetecisi tarafından izletildiğini ifade etti.

"Bu görüntüler Deniz Baykal'a cemaatin gazeteci bir imamı tarafından sanki kendilerinin hiç ilgisi yokmuş gibi gösterildi. Bize böyle bir kaset verdiler ama yayınlamıyoruz denildi. Baykal'ın Penisilvanya'ya teşekkür etmesi bu şekilde sağlandı"

Deniz Baykal'a komplo kasedi dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'a da izletildi hatta Erdoğan'ın videoyu izlerken kameraya alındı. 

"Kasedi Tayyip Erdoğan'a götüren cemaatin emniyet imamlarından biri, görüntüleri bilgisayarda izletiyorlar. Bu sırada hem bilgisayarın kamerasından hem de kravat kamera ile Erdoğan videoyu izlemesini gizlice kayda alıyor ve bu görüntüleri de servis ediyorlar" 

Dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal bazı görüntülerin internette yayınlanması üzerine genel başkanlıktan istifa etmişti. F-tipi örgütün hedef alarak tasfiye ettiği eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'un açıklamları cemaat yapılanmasını anlattığı "İn" isimli kitapta yer aldı.

ulusalkanal.com.trYorumlar

Sibel :

baykal, kaset olayından sonra "pensilvanya'dan aldığım mesajın samimiyetine inanıyorum” demişti.

Emin Akıncı :

sayın baykal komployu ve şantajı gizleme adına partisini ve ülkesini feda etmiştir. chp hem ahlaki zafiyeti olan hem de bunu gizleme adına heryeyi feda edebilecek bu adama ne zaman işlem yapacak? sadece konuşan milletvekillerini bile ihraç edenler bu şerefsizliğe ne yapacaklar?

E Özaydin :

sonuc olarak bu tür operasyonlarla devlet , ordusu ile polisi ile , tüm kurumlari ile , abd ve isralin konturolüne verilmistir , türkiye artik kagit üzerinde bir devlettir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar