banner864

'Bayrak indirme' olayında yeni gelişme 12 Haziran 2014, 15:26

Lice'de Türk Bayrağı'nın indirilmesi ile ilgili soruşturmada polis müdürlerine ulaştı. İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı çalışma sonucu, Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Mustafa Börekçi ve iki emniyet amiri açığa alındı. Komutanlıktan Genelkurmay'a gönderilen bilgi notunda da "Emniyet müdahale talebimizi reddetti" denildi.
Türk Bayrağı'nın indirilmesi ile ilgili soruşturmada polis müdürlerine uzandı.

Lice'de Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda meydana gelen olayda sorumluluğu olduğu düşünülen Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3 polis müdürü açığa alındı. 

içişleri Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı soruşturma sonucu açığa alınan polisler Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Mustafa Börekçi ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli emniyet aminleri Mustafa Mumcu ve Abdurrahman Bişgin. Müfettişlerinin konuyla ilgili çalışmaları ise sürüyor.

Soruşturmada 5 kişi şüpheli olarak gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü savcılıktan serbest bırakılırken 1 kişi tutuklandı. Tutuklanan şahsın yardım ve yataklıkla suçlanıyor. İddiaya göre bayrağı indiren indiren kişinin kimliği tespit edildi ancak şahıs henüz yakalanamadı.

Diyarbakır 2'in Hava Üs Komutanlığı'ndan Genelkurmay Başkanlığı’na sunulan bilgi notunda da polisin kitleyi tahrik etmemek için müdahele etmediği belirtildi. Bilgi notunda polisten TOMA ve Çevik Kuvvet'in müdahalesi için talepte bulunulduğu ancak emniyetin olumsuz yanıt verdiği vurgulandı.


ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar