banner864

Bayrak indirme soruşturmasında sıcak gelişme 10 Haziran 2014, 13:00

Diyarbakır'da 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü serbest bırakıldı.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde Cumartesi günü yol kesme eylemlerine müdahale sırasında çıkan olaylarda Ramazan Baran ile Baki Akdemir, silahla vurularak öldü. Ölenlerden Ramazan Baran, Pazar günü Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı'nda defnedildi. Cenaze sırasında bir grup, 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nın nöbetçi kulübesini taşlarken, yüzü kapalı bir kişi de bayrak direğine tırmanarak asılı olan Türk bayrağını indirdi.

Türk bayrağının indirilmesinin ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, geniş çaplı soruşturma başlattı. Bölgedeki tüm mobese ve güvenlik kameraları incelenmeye alındı. Yapılan incelemelerin ardından düzenlenen operasyonlarda 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 5 şüphelinin sorguları devam ederken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

4 kişi serbest bırakıldı

Diyarbakır 2'inci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili gözaltına alınan 5 kişi polisteki sorgularının ardından bu akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Savcı tarafından ifadeleri alınan şüphelilerden 4'ü serbest bırakılırken, 1 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen şüphelinin mahkemedeki işlemleri sürüyor.

Canan Altıntaş / Diyarbakır(DHA)

Yorumlar

Beyza Tuncer :

Türk bayrağı bizim canimiz dir lütfen gercekten gereken yapılsın onumuze bir kac kişi atarak değil komutanda görevden alinsin orda korkulukmu oeger gereken gerçekten yapılmazsa daha kotusunu yaparkar

Ahmed Yesevi :

Akp Hükümeti, Nejdet Özel ve Yandaşları Derhal İstifa Etmelidir. Tabi ki Cumhurbaşkanı da dahil

cem :

5 kişi göz altına alınmış pekiiiii genel kurmay başkanı ve bunun sorumluları hakkında neden suç duyurusu yapılmıyor bir görevden alma ile bitiyor o da güzelmiş valla yapan neden yaptığı ortada göz yumanın neden göz yumduğu ortada değil çocuk diyip de geçin gitsin nede olsa çocuktu berkinde çocuk du ama terörist damgası vuruldu hadi lan oradan bu kadarına da yuh nerler 5 kişi göz altında peh peh peh

BÜLENT BİLGİN :

önce başbakan hesap vermeli,ülkesinin namusunu koruyamayan nasil başörtülü oy depolarinin namusunu korur..

şaban doğru :

askere, polise emir vereceksin. müdahale etme diye,gösteri yol kesme taciz,devlet malına zarar verme özel asayiş kuvveti kurup kimlik kontrolü yapma,bayrak yakma gibi her şeye göz yumarsan, bu seferde,bayrağınıda indirirler karakollarınıda işğal ederler.kimse suclu aramasın. asıl suclular cumhuriyete karşı olanlardır.

ozkan durmuş :

altta uyarıda belirtilenler üzerinize afiyet çok saygı deger emniyet mensupları ettiğiniz yeminleri hatırlayın...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder