banner864

BDP'den Erdoğan'a yeşil ışık 04 Nisan 2014, 13:19

BDP, Cumhurbaşkanlığı için Tayyip Erdoğan'a yeşil ışık yaktı. Açıklama BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan'dan geldi. Buldan, "Açılım sürecinde atacağı adımlara göre, Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan'a destek verebiliriz" dedi.
Yerel seçimlerin ardından Türkiye, cumhurbaşkanlığı seçimi sürecine girdi. Partiler oylarının rengini belli etmeye başladı. İlk açıklama BDP'den geldi.

Reuters'a konuşan BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Tayyip Erdoğan'a Köşk seçimleri için yeşil ışık yaktı. BDP'nin şartı ise açılım oldu.

BDP Grup Başkan Vekili  Pervin Buldan, "Bizim alacağımız kararın barış ve müzakere süreci ile bağlantılı olduğunu, hükümetin atacağı adımlarla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Yani hükümet, Kürtleri tatmin edecek ve taleplerini karşılayacak adımlar atarsa BDP ve HDP de Erdoğan'ın adaylığına ilişkin önemli kararlar alabilir." dedi.

Buldan atılacak adımları da açıkladı. BDP'nin Erdoğan'a Köşk vizesi için şartı Abdulşlah Öcalan ile görüşmeleirn yasal zemine oturtulması, Terörle Mücadele Kanunu ile Türk Ceza Kanunu'nun değiştirilmesi ve KCK'lıların serbest bırakılması oldu.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Ekrem Hayri Güngör. :

Sen bana verirsen bende sana veririm, söyleminden vaz geçelim.biz tek bayrak tek devletiz.Sürüden ayrılanı hep kurtlar yemiştir.Tarihimize tarihe bakarak yaşarsak yanlışa düşmeyiz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar