banner864

BDP'den özerklik konumlanması 06 Temmuz 2014, 19:24

3'üncü Olağan Kongre'ye hazırlanan BDP yeni dönemde isim değişikliğine gidiyor. Partinin misyonu Bölgesel Özerkliği inşaa etmek üzerine şekillenecek. Kongre Hazırlık Komisyonu Üyesi Kamuran Yüksek, partinin yeni adının "Bölgelerin Demokrasi Partisi" olmasını benimsemiş durumdayız" dedi.
Öcalan'ın talimatıyla HDP'nin kurulmasının ardından BDP yeniden yapılanmaya gidiyor. Bu kapsamda BDP 3. Olağan Kongresi'nde partinin isminde değiştirecek.

BDP Kongre Hazırlık Komisyonu Üyesi Kamuran Yüksek, BDP'nin yeni dönemdeki isminin "Bölgelerin Demokrasi Partisi" olacağını açıkladı.

BDP yeni dönemde açılım süreciyle birlikte bölgesel özerklik konusuna odaklanacak. Hazırlık Komisyonu ÜyesiYüksek, bölgeler üzerinden demokratik özerkliğin geliştirilmesi açısından BDP'nin stratejik bir rol ve misyon sahibi olacağını vurguladı. Yüksek, BDP'nin bölgede özerk sistemin gelişmesi için kadro yetiştireceğini söyledi.

BDP kongresinin 11 Temmuz'da Ankara'da gerçekleştireleceği belirtti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

osman cosgun :

bdp yi bu kadar serbest konusturan guc nereden geliyor.Turkiye cumhuriyeti sınırlariicinde özerklikte ne demek oluyor.Tek bayrak tek vatan dan baska bir söylem kabul edilemez.Bu vatan sahipsiz degildir.Turk milleti cok sabirlidir ancakkk sabri tasarsaa önünde hic bir güc duramaz.burasi muz cumhuriyeti degil.Herkes aklini basina toplasin.Turk milletinin sabrini test etmeye kalkanlar bedelinide öderler.

emrullah gürsoy :

BU VATAN BÜTÜNDÜR BÖLÜNEMEZ...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder