banner864

Bedelli askerliğe başvuru sayısı açıklandı! 04 Şubat 2015, 13:30

Bedelli askerliğe başvuranların sayısı 137 bin kişiyi aştı. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "bu kadar başvuru beklemiyorduk" dedi.
 Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik için 137 bini aşkın başvuru yapıldığını açıkladı.
Bedelli askerlik uygulamasıyla ilgili konuşan Yılmaz, “Beklentilerimizin üzerinde başvuru gerçekleşti. Bu kadar başvuruyu beklemiyorduk” dedi.

Başvuru için sürenin dolmasına 10 gün kaldı. Uygulamadan faydalanmak isteyenlerin, 13 Şubat günü mesai bitimine kadar başvuruyu yapması gerekiyor.

Milli Savunma Bakanlığı, son güne kadar bedelli askerliğe başvuru sayısının 150 bini aşmasını bekliyor. Bugüne kadar yapılan 137 bin başvuru ile bedelli uygulamasından 2.5 milyar Liralık gelir elde edilmiş oldu. Bu gelirin Savunma Sanayi Fonu’na aktarılması planlanıyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Tanhu KAGAN :

ulke sevgisi parayla olculemez, ulke sevgisini odedigi para kadar sanan 137 bin dusuncesize karsi cikiyorum ve "ne mutlu turkum diyene" diyorum!!!

mdd :

reco harika. işte budur denilecek dalga geçme

reco :

evet bende basvurumu yapip askerligimi bedelli de bitirmek istiyorum fakat haritada yerini bulamiyorum,bedelli nereye yakindir nasil gidilir,yani hangi ilin ilcesi hangi kasabanin koyu oluyor,midilli var bedelli var

TÜRKER :

kendi vatanımızı ve tarihimizi bu kadar karalamaya ve ayıplamaya duyulan akıl almaz hevesin sebebi nedir?

Özlem :

pkk'ya karsi mücadele verilmedigi için, askere gitmeyi zaman kaybi görenlerin sayisi oldukca yüksek.

yalcin :

eger bir ulkenin vatandasi peygamber ocagindan kacmak icin bu kadar hevesliyse hukumetin memleketi satip soymasi gayet normaldir

eşitlik :

bunda şaşıracak ne var! kurtuluş savaşı 300.000 düşman askerine karşı 70.000 mert ve şerefli askerle verildi. 120.000 asker kaçağı vardı, bunların temsilcileri olan torunları mecliste...kıssadan hisse!!!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar