banner864

Bekir Bozdağ: Perinçek-İsviçre davası tarihi öneme haizdir! 28 Ocak 2015, 12:19

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AİHM Büyük Daire'de görülen Perinçek-İsviçre davasını değerlendirdi. Bozdağ, davanın tarihi önemde olduğunu vurguladı, "olumsuz karar çıkacağına inanmadığını" belirtti.

Bekir Bozdağ: Perinçek-İsviçre davası tarihi... paylaşan: ulusalkanal
 Strazburg'daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Daire'de görülen Perinçek-İsviçre davasıyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan da açıklama geldi.
Anadolu Ajansı'na konuşan Bozdağ, davayı "tarihi öneme haizdir" şeklinde değerlendirdi.

Bozdağ, AİHM'den aksi yönde çıkacak bir kararın Avrupa değerlerinin iflası anlamına geleceğini belirtti.

Bozdağ, şunları aktardı: "Bugün bu davada Büyük Daire'nin ret yönünde bir karar vereceğine olan inancımı ifade etmek istiyorum. Aksi yönde bir karar, AB'nin üzerinde yükseldiği değerlerin iflası anlamını taşır. Böyle bir karar çıkacağına pek ihtimal vermiyorum. Eğer çıkarsa bu iflas demektir. Bu, mahkemenin adalet dağıtan bir mahkeme değil, siyasi tutum alan bir mahkeme olduğunu, önüne gelen davalarda tarafsız ve bağımsız karar veren bir insan hakları mahkemesi değil, kendilerini gönderen ülkelerin siyasal menfaatleri doğrultusunda karar veren taraflı ve bağımlı bir mahkeme olduğu anlamını da taşır."

Adalet Bakanı Bozdağ, AİHM Büyük Dairesinin böyle bir hatayı yapmayacağına inandığını ifade etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

bakan bey...tarihi öneme hiz ne demek bir açıklayında anlayalım... 1 davanın yapıldığı tarihmi anlamlı ...yoksa davanın tarihi bir anlamı var..biz acaba .sizden ne duyduğumuzu kolayca anlamalımıyız yoksa sözlüklerlemi uğraşmalıyız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder