banner864

Bekir Bozdağ savunmaya geçti 16 Şubat 2014, 16:14

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK yasa teklifi konusunda savunmaya geçti. Teklifin Anayasa'ya aykırı olmadığını iddia eden Bozdağ, CHP'nin yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini açıklamasına tepki gösterdi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK düzenlemesiyle ilgili savunmaya geçti. Bozdağ, değişikliğin Anayasa'ya aykırı olduğunu belirten muhalefete yanıt verdi.

Bozdağ, Meclis'teki kavganın üzüntü verici olduğunu belirtti.

Adalet Bakanı Bozdağ, yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğini açıklayan CHP'ye de yanıt verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

vatansever :

kardesim ,sen bizzat kendin ve seni oraya sokan kisi,anayasaya aykirilik yapiyor!!!

muhtarturk :

adalet bakani tamamnen uydurma yasaya göre konuşuyor.nerede görülmüş hangi ülkede hsyk nin adalet balkani emrine verildigi akp herseyi kendine gore dizayn ediyor hak ve adalet kokmus

mete belen :

adalet bakanı da adalet arayacak !devrildiğiniz gün tekrar görüşeceğiz.haklı veya haksız olduğunuzu yüksek attan yere inince anlıyacaksınız.bu halk nice dünya devlerini o yüksek attan yere indirip bütün dünyaya rezil etmiştir.

mustafa :

madem anyasaya aykiri değil neden korkuyorsunuz bekir bozdag .? anayasa mahkemesindekilerin tarihe ve insanliga sormluluklari var derhal isleme koyup anyasaya aykiriysa birde dava açmalılar ilgili adalet bakanligina hükümete.

Archilhan :

Peki anayasaya aykırı olan nedir? Suçlular hakkında soruşturma açılması mı? Halen 50 - 60 sene öncesindeki gibi din istismarına dayanan söylemler yada toplumun değer yargılarını incitecek yalanlarla siyaset yapmak. Bu kadar mı cahiliz. Utanç verici.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar