banner864

Bekir Coşkun'dan CHP'ye ağır eleştiri 15 Nisan 2014, 18:26

Sözcü gaztesi yazarı Bekir Coşkun CHP Genel Merkezi'ni topa tuttu. Coşkun köşesinde "CHP, Türkiye’nin bu hale gelmesinde AKP’den daha çok sorumlu. CHP'nin muhtemel yeni görevi Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya oturtmak…" diye yazdı.
Yerel seçimlerden sonra CHP'ye gönül vermiş aydınlar partiyi ağır sözlerle eleştirdi. Sözcü gaztesi yazarı Bekir Coşkun CHP'ye sert sözlerle yüklendi.

"CHP, Türkiye’nin bu hale gelmesinde AKP’den daha çok sorumludur… Çünkü cumhuriyetimizi koruma görevi AKP’nin boynunda değildi…Sayısız uyarılarımız işlerine gelmedi…"

Kızdılar…Milletvekili maaşını cebine indirip, parti etiketi ile restoranlarda ahkam kese kese…AKP on bir yılda ne kadar yıktıysa laik rejimi, CHP on bir yılda o kadar sahte demokrasinin fotoğraf tamamlayıcısı olarak orada oturdu…

Bekir Coşkun CHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecindeki rolü ile ilgili de çarpıcı bir yorum yaptı.

"Muhtemel yeni görevi:Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya oturtmak… Abdullah Gül Başbakan, inşallah…İlk genel seçimde CHP’nin oy oranı yükselir; 28.5…Atatürk’ün partisisin…Tırnağı olamadın…"

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil de 11 Nisan günü yazdığı yazıda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti.

"Kalkarsın şöyle sersemlemiş halde yerden, yahu nasıl oldu da etrafıma bu kadar liboş toplandı diye, kendine sorabilirsin mesela... Hangi akıl hocaları, hangi çıkar hesaplarıyla, beni fetocularla cankuş yaptı diye, merak edebilirsin. Akp’nin kullanılmış kâğıt mendil gibi fırlatıp attığı dönek, fırıldak, ikinci cumhuriyetçi gazteciler, şimdi niye beni alkışlıyor, benim bu utanmaz heriflere itibar etmem Mustafa Kemal’in partisine yakışıyor mu diye, sorabilirsin.  Her şerde bi hayır vardır... Umarım, o yumruğu boşuna yememiş olursun."

Etiketler

Yorumlar

Cengiz Kılıc :

CHP ile olmaz artık o iş. Nasıl ki Refah partisi ile olmadı. Akp yi kurup iktidar oldular. Chpnin ileri gelenleri de yeni ve bir etkin parti kurmalari gerek bence.

celal üzüm :

türkiyenin bu noktalara gelmesinin sebebinin can damari bulunmuştur.umarim bu eleştiriler hedefine ulaşir özdiller drillenir coşkunlar coşar

hayri durak :

bekir coşkun çok güzel yazmış akp.liler her yola başvuruyorlar kılıçdaroglu her konuşmasında demokrasi diyor ya birazda ekonomiden bahset, zaten bunları iktidara getiren deniz baykaldır tüm vebali üzerinedir bu memleketi bu hale getiren odur. halende siyasete devam ediyor.

Salih Gültekin :

Sayın CHP yönetimi; Atatürk Ilkeleri ni iyi yorumlayın, ileri çağdaş ülkelerle destekleyin, misyonunuzdan ders alın, milleti, ulusu, Atamızın ileri hedefi olan muassır devletler seviyesine çıkaracak VIZYONU oluşturun artık. Artık sizleri iktidar ekranında görmek isteriz, yıllarca olduğu gibi sadece televizyon ekranlarında değil. Televizyon partisi olmak yerine uygar toplumların, ulusların yaptığı gibi bu günden tezi yok Türk Halkını ikna edecek, şahlandıracak projelerle halkın önüne çıkınız. Eğer ileriki yıllarda Türk Ulusuna yaşatılacak yanlış finalde bayrak başkaların elinde hep dolanın duracaktır. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu yarışa önce CHP tam koşu halinde olmaz ise bizler özlemleri çok daha yaşarız. Buna hakkınız olmadığını düşünüyorum. Ey Atamın partisi; Türkiye sosyal açıdan, ekonomik açıdan, sivil yönetimler açısından, ekonomik açıdan, eğitim açısından, yatırımlar açısından, barış açısından, ülkenin iç güvenliği açısından, dış güvenliği açısından, Ülkemizin bölgeleri açısından, savunmamız açısından, misaki milli durumumuz açısından açık, net, lafı dolandırmadan politikayı projelerle destekleyerek l ü t f e n Türk Milletine anlatın, ikna edin.

ATABAŞKAN :

ordu,chp ve mhp ak partiyi 12 yıl iktidarda tutan kuvvetlerdir. chp ve mhp ak partinin arkasında 100 yıl boyunca yüzde on beş yirmi oya ve birkaç belediyeyle durmaya razılar. bize gösterdikleri sadece bir seçim oyunudur,egolarımız için gerekli tabi.

ckob :

Bu kılıçdaroglu derhal indirile gerçek bir chp li işbaşına gele... tiz.....

Sevim Eroglu :

Bekir Coşkun'a teşkür ediyorum çok güzel söylemiş inşalAh ders alırlar

kuvayı milliyeci :

helal olsun sayın coşkun'a çoşdukca çoşmuş..ne doğru yorum yapmış. inanın dediği de çıkacak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar