Berkin Elvan soruşturmasında yeni gelişme 24 Aralık 2014, 14:44

Berkin Elvan'ın başına doğrudan sert bir cisimle aldığı darbe sonucu yaralandığı kesinleşti. Soruşturma dosyasına giren Adli Tıp raporu Berkin'in hedef gözetilerek atılan bir gaz bombası ile vurulduğu iddiasını destekliyor.
Adli Tıp, Berkin Elvan'ın başına sert bir cisimle aldığı darbeyle yaralandığını tespit etti.

Raporda Berkin'in başındaki yaranın "duvardan seken veya havaya doğru atılan plastik mermi veya gaz bombası ile oluşamayacağı" vugulandı. Adli Tıp Raporu'nda Berkin Elvan'ın başına doğrudan aldığı sert bir darbe ile yaralndığını açıkladı.

Raporda, "Berkin Elvan başına sert bir cisimle doğrudan aldığı darbe sonucu yaralandığı tespit edilmiştir. Bu yaranın gaz bombası veya plastik merminin duvara çarparak sekmesi veya havadan serbest düşmesi sonucunda isabet etmesiyle oluşmasının mümkün olmadığı değerlendirilmiştir." denildi.

Haziran Direnişi sırasında Okmeydanı'nda ekmek almaya gittiği sırada polis müdahalesiyle başından vurularak yaralanan 14 yaşındaki Berkin Elvan 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

dünya güzeli insan güzeli berkinimizi ellerimizin arasında kuruyan bir nehir gibi kybettik .sebebi sebep olanı vasıta olanı zalimi zulmedeni bütün kötü ruhlar çarpsın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar