banner864

Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Savcı rehin alındı 31 Mart 2015, 13:55

DHKP-C terör örgütü üyeleri, Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Selim Kiraz'ı, Çağlayan Adliyesi'ndeki 6'ncı katta bulunan odasında rehin aldı. Güvenlik birimleri şu anda teyakkuz halinde. Bir yandan da teröristlerle müzakere devam ediyor
19:40- Savcıyı rehin alanlarla görüşmelerin sürdüğü belirtiliyor.

Türkiye Çağlayan Adliyesindeki, rehine kriziyle sarsıldı. Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Savcı Selim Kiras, Çağlayan'da bulunan İstanbul adliyesinin 6'ncı katındaki odasında terör örgütü DHKP-C üyeleri tarafından rehin alındı.
Rehine krizinin ardından hızla Çağlayan Adliyesi boşaltıldı. Çevrede güvenlik önlemleri artırıldı. Adliyeye özel timler girdi.

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, "Hiçbir arkadaşımız zarar görmeden biter. Her hangi bir arkadaşımızın bir sorunu yok. Bize katkı veren İstanbul Barosu Başkanımız ve diğer arkadaşlarımız eylemcilerle görüşüyor" dedi.

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, adliyedeki rehine krizi hakkında Sözcü'ye konuştu. Kocasakal, “şu anda adliyeye gidiyorum. Gelişmeler hakkında bilgim yok. Bu sebepten dolayı şimdilik bir açıklama yapamayacağım” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Yiğit, Savcı Kiraz’ı rehin alan kişiler ile görüşmelerin yapılmaya başlandığını açıkladı.Hurriyet.com.tr’ye konuşan Başsavcı Vekili Yiğit, “Onların bulunduğu katta özel harekat polisleri bulunuyor. Onlarla (rehin alan kişiler) görüşmeler var. Onların istediği bir kişi üzerinden görüşmeler yapılıyor” dedi.

Olayla ilgili Başbakanlık'ta acil durum toplantısı başladı.

Adliye içine giren özel timin teröristlerle pazarlıklarının sürdüğü öğrenildi. 

Etiketler

Yorumlar

ben :

bence teröristler sağ ele geçirildiler ve öldürüldüler. bence büyük ihtimal böyle olmuştur. çünkü savcının ölü değil yaralı olması artı teröristlerin medyaya yapacağı açıklamalar muhtemelen birilerinin hoşuna gitmeyecekti. biraz düşünürseniz mantıklı , oradakiler yani baskını yapanlar normal polis değil

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar