banner864

Berkin için yaptıklarını söylediler Sami Elvan'ı dinlemediler 01 Nisan 2015, 17:11

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmasının ardından gözler Berkin Elvan'ın ailesine çevrildi. Baba Sami Elvan önce sosyal medyadan yayınladığı mesajla, sonra da bizzat teröristlerle görüşerek "eylemden vazgeçin" çağrısı yaptı. Teröristler baba Elvan'ı dinlemedi, savcıyı şehit etti
 Sözde "Berkin için adalet istiyoruz" diyerek yola çıktılar ancak yine kan döktüler. Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden DHKP-C'lilere, Bekrin'in babası Sami Elvan da engel olamadı.

Baba Elvan ilk mesajını bu görüntülerle vermişti.

Baba Sami Elvan bu açıklamanın ardından milletvekili Hüseyin Aygün'la görüştü. "Oğlum öldü ama başka biri ölmesin. Savcı serbest bırakılmalı. Kan kanla yıkanmaz''dedi.

Bu mesajı da yeterli olmayan Sami Elvan bu kz teröristlerle doğrudan iletişime geçti. 2 DHKP-C'li ile telefonla konuşan Sami Elvan, eylemi doğru bulmadığını söyledi, "kan akmasın" dedi. Ancak teröristleri ikna etmek için bu da yeterli olmadı.

Elvan daha sonra Çağlayan adliyesine gitti. Burada müzakerecilerle birlikte teröristlerle görüştü. Baba Sami Elvan'ın tüm çabalarına rağmen teröristler Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı vurdu.


ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorumlar

Seda :

berkin elvan ismini karalamak icin yapilan bir eylem berkin elvan davasini halk gozunde kucuk gostermeye calistiklari berkin elvan isminden korktuklari icin bu eylemi yaptilar tam bir kumpas ve provakasyon bizim halkimiz buna inanmiyacaktir masum gencligimizin davasini bu katiller karalayamacaklar bir masum insanin kanina girdiler halkimiz arasinda ikilik ve boluculuk yaratmak icin yapilan bir cinayet

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar