banner864

Berkin komadayken ifadeye çağrılmış 14 Mart 2014, 11:04

Polisin attığı gaz fişeğiyle hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın komadayken ifadeye çağrıldığı ortaya çıktı. Emniyet'in Berkin hakkında hazırladığı raporda tarihler bile yanlış yazıldı.
14 yaşında polisin attığı gaz fişeği ile başından vurulan ve 15 yaşında hayatını kaybeden Berkin Elvan ile ilgili bir skandal daha gündeme geldi. Berkin Elvan'ın komadayken ifadeye çağrıldığı ortaya çıktı.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre Emniyet'in Berkin için hazırladığı raporda cebinden "torpil" çıktığı iddia edildi.

Berkin'in üzerinde bulunduğu iddia edilen torpiller savcılığıa 2 gün sonra iletildi ve uzmanlık alanına bile girmediği halde Terörle Mücadele Şubesi’nden "torpil raporu" alındı.

Raporda bakkallarda bile satılan torpil için "küçük çaplı bomba" ifadeleri kullanıldı. Bu da yetmezmiş gibi Terörler Mücadele, tarihleri yanlış aktararak, Elvan’ın 15 Haziran’da 4 polisin yaralandığı korsan gösteriye katıldığı ve burada yaralandığını iddia etti. Oysa Berkin Elvan 16 Haziran'da yaralanmıştı

Bu rapor doğrultusunda Berkin’in "şüpheli" sıfatıyla ifadesinin alınması kararlaştırıldı. Bu dosya daha sonra Berkin'i "mağdur" olarak yer aldığı dosyayla birleştirildi ve Berkin komadayken ifadeye çağrıldı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Nurşen Yıldız :

kendi hatalarını örmek için hertür yol mubah, bunlardan adil davraniş beklenemez ki

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar