banner864

Berkin sonsuzluğa uğurlanıyor 12 Mart 2014, 10:32

Haziran Direnişi sırasında Okmeydanı'nda evinden ekmek almak için çıkan Berkin Elvan gaz fişeği ile başından vurulmuştu. Yoğun bakımda 269 gün yaşama mücadelesi veren Berkin, dün sabah saatlerinde aramızdan ayrıldı.

Ölümüyle Türkiye'yi yasa boğan Berkin Elvan bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Okmeydanı Cemevi önünde toplanan vatandaşlar, 'Umudun çocuğu Berkin Elvan', 'Katil devlet hesap verecek', '15'inde bir fidan Berkin Elvan' şeklinde sloganlar attı. Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan da taziyeleri kabul ederken, cemevi içinde karanfiller içinde Berkin Elvan köşesi dikkat çekti. Berkin Elvan'ın cenazesi için saat 12.00'de Okmeydanı Cemevi'nde tören yapılacak.

12:02 "Faşizme karşı omuz omuza" sloganını atılıyor11:58 Galatasaray Spor kulübü çelenk gönderdi.Yorumlar

Funda boyaci :

Tum yurdu yasa bogdun be evlat, 2000000 insan seni cennetine ugurladi, sen hic uzulme gun gelecek bu millet gencligini elinden alanlardan illaki hesap soracak sen cennetinde rahat uyu!! Allah rahmet eylesin, hepimizin basi sagolsun

Sami ÇETİNKAYA :

akp'nin polisi tarafından öldürülen gezi eylemleri şehitleri ve perkin elvan için yurt çapında yapılan eylemlere parti ayrımı gözetmeden hatta duyarlı dürüst olan akp'liler bile katılması gerekirdi şayet katılmayan chp'liler var ise utanması gerekir. düşüncesiz iktidar polisleri tarafından atılan gaz fişekleri yarın akp'li bir vatandaşın çocuğu torunu hatta kendisi de ölebilir bir daha devlet hata yapmaması için mutlaka her partinden olan tüm yurttaşlar hatta akp'liler bile uyanıp eylemlere katılması gerekirdi katılmamış ise yarın eylem yapıp katılsınlar. daha hala akp'yi destekliyeceğim diyenler var böyleleri ya korkak yada çok cahildir veya çıkarcı yengeçtir. bir an önce doğru yolu bulup vicdan, onur ve cesaret sahibi olup sandık da eylem yapıp akp'yi sandığa gömsünler

mustafa genap :

güle güle berkinim güle güle sonsuzluğun içine uzandığın yol ışıklarla donatılsın.giderek büyüyen yüreğimize düşürdüğün kor ateş hiç sönmiyecek.

aksoy ali haydar :

ugurlar ola evlat sen icimizde yasiyorsun, gün gelir senin intikamini alirz

didem kaya :

uğurlar olsun sana güzel çocuk rhat uyu gittiğin yerde polis yok

Ali Cakmak :

Senin kalbimizde devam yasatacayiz.

Özcan tarhan :

Cennette rahat ol orda polis yok

Sema :

icimizi yaktin evlat. ugurlar olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar