banner864

Berkin'imizi kaybettik 11 Mart 2014, 08:20

Berkin Elvan... 14 yaşındaydı. Haziran direnişi sırasında evinden ekmek almak için çıkmıştı. Bir daha geri dönemedi. Çünkü polisin attığı gaz fişeği başına isabet etti. Ve o kara kaşlı, esmer tenli güzel çocuk 269 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Berkin'imizi kaybettik paylaşan: ulusalkanal
Daha 14 yaşındaydı Berkin Elvan. Kara kaşı, esmer teni, gülen yüzü ile annesinin, babasının küçük prensiydi.

Ekmek almaya çıkmıştı Berkin; az sonra olacaklardan habersiz. Sadece ekmek alacaktı.

Ama olmadı. Haziran direnişindeki polis şiddetinden o da nasibini aldı. Polisin attığı gaz fişeği kafasına isabet etti.

Tam 269 gün yoğun bakım ünitesinde kaldı. Akciğerinde hava deliği oluştu, beyin fonksiyonlarının çalışması zorlaştı, iç organlarındaki hasar gittikçe büyüdü. Vurulduğu gün 45 kiloydu, 16 kiloya düştü. Onun için doktorlar "Durumu kritik" dedi. Ama milyonlar onunlaydı.

Neredeyse her gün sokaklarda Berkin'in adı yankılandı. Halk, "Berkin için adalet" diye haykırdı.

Kaldığı hastanenin önü bin an olsun boş kalmadı. Hem ailesinin hem de milyonların duaları Berkin içindi.

Ama uyanamadı Berkin. Küçük kalbi daha fazla dayanamadı. O kara gözlü güzel çocuk, tam 269 gün sonra yaşam mücadelesini kaybetti. Bir anne daha evladını yitirdi.

Acı haber ailesi tarafından duyuruldu, "Berkin Elvan'ı evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun"...

Haberi alanlar hastaneye akın etti. Ailesiyle kucaklaşacak, acıyı paylaşacaklardı.

Ancak acılarını bile yaşamak için fırsat verilmedi. Polis müdahalesi başladı. Berkin'in hayatını çalan gaz bombaları bu kez hastane önüne yağdırıldı.

Ve o gaz fişeği bir kişinin daha başına isabet etti. Ramazan Apaydın müdahalede ağır yaralandı. Berkin'in cansız bedeni ise otopsi için Adli Tıp'a götürüldü.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

m.ali uysal :

Allah rahmet eylesin,tüm Atatürk çülerin başı sağ olsun

mdd :

rahat uyu berkim çocuk, haziran direnişi şehidi abilerine emanetsin

NEZIH GURKAN ZIHNA :

allah rahmet eylesin melek cennette mutlu ol seni̇ bu dünyadan ayiran şerefsi̇zler elbette bu dünyada allahin gazabina uğrayacaktir

mustafa cenap :

can kalmadı sesi çıkacak kırıldı ağaçlar kanırtılarak silkelendiler titrediler tohumları döküldü yerlere tepilerek gömüldüler toprağın derinliklerine baharı bekliyorlar.

mustafa cenap :

berkin ah berkin seni güneşe uğurluyoruz acın içimizi hep yakacak .

Nuri İçlik :

okalp günlerce atacaktı berkin elvan ülkemizin ezilen emekçi halkımızın mücadelesinde ışık olsun .mezarın ışıklarla dolsun günlerce ölüme direnen küçük direnişin simgesi berkin elvan çocuk ülkeyi yönetenler senin adını anmayacaklar çünkü sen haziran direnişinin tomurcuk gülüydün binlerce dua seninle olsun güzel ve kara gözlü çocok annen ve baba senin ogüzel yaşamını hayallerinde yaşayacaklar bundan sonra metanet dilerim.

azeri_dizi yönetmeni :

allah rahmet eylesin ayilesinin başi sağ olsunnnn allah hiç bir anne babiya evlat acisi gösdermesin amin azerbaycan can türkiye gardaş. ne mutlu türküm diyene mustafa kemal atatürk

gulser gorgulu :

allah rahmet etsin. nur icinde yatsın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar