banner864

Beşiktaş ekibi dağıtıldı! 16 Ocak 2015, 12:04

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, 888 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi. Kararnameyle kumpas davalarında görev alan hakim ve savılar taşra görevlerine atandı. Beşiktaş ekibi olarak bilinen eski özel görevli hakim ve savcılar İstanbul'dan uzaklaştırıldı.
Kumpas davalarında görev alan eski özel görevli hakim ve savcılar İstanbul'dan uzaklaştırıldı. Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, bir döneme damgasını vuran hakim ve savcılarI tali görevlere atadı.

HSYK mazeret kararnamesiyle 888 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Kararnamede en dikkat çeken görevlendirme, kumpas davalarında rol alan eski özel görevli hakim ve savcıların taşra illerine gönderilmesi oldu.

Balyoz davasına bakan Mahkeme başkanı Ömer Diken Uşak Hakimliği'ne; 
İzmir Askeri Casusluk davasına bakan mahkeme başkanı Atilla Rahman Torbalı Hakimliği'ne;
Oda Tv davası hakimi Mehmet Karababa Mersin'e;
Hrant Dink davasına bakan mahkeme başkanı Rüstem Eryılmaz Şanlıurfa'ya atandı.

Balyoz soruşturmasında görev hemen tüm savcılar da taşra illerine gönderildi. Bu isimlerden Bilal Bayraktar Gaziantep'e; Hüseyin Ayar Samsun'a; Ali Haydar Kırşehir'e atandı.
 
MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağıran savcı Sadettin Sarıkaya Erzurum Savcılığı'na; Şike soruşturması savcısı Mehmet Berk ise Balıkesir'e atandı. Şike ve Oda Tv hakimlerinden Hikmet Şen Van'da; Eski HSYK 3'üncü Daire Başkanı İbrahim Okur ise İstanbul Anadolu Hakimliği'nde görevlendirildi. 

İstanbul'da terör ve örgütlü suçlar bürosu savcıları İrfan Fidan, İsmail Uçar ve Fuzuli Aydoğdu Başsavcı vekilliğine getirildi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder