banner864

Beşir Atalay’dan koalisyon ve erken seçim değerlendirmesi 19 Temmuz 2015, 12:53

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Beşir Atalay, koalisyon veya erken seçim ihtimallerini değerlendirdi. "Enerjimizi ortak hükümet kurmak için harcıyoruz" diyen Atalay, "erken seçimin parti içinde hiç konuşulmadığını belirtti. Atalay yeni hükümetin öncelikli görevinin açılım süreci olacağını vurguladı.
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Beşir Atalay koalisyon çalışamaları ile ilgili konuştu.

Atalay, koalisyon hükümeti kurmak için çaba gösterdiklerini belirtti.

"Biz bütün samimiyetimizle enerjimizi ortak hükümet kurmak için harcıyoruz. Eğer bütün bunlar sonuç vermezse millete gideriz. Ancak ortak bir hükümetin kurulması öncelikli tercihimiz. Tabii yüzde 41’in, Meclis’teki 258 milletvekilinin, büyük parti olmanın hakkını koruyarak, adaletli bir hükümet kurmak istiyoruz."

Beşir Atalay, partinin gündeminde erken seçimin olmadığını belirtti.

"Bu hiç konuşulmadı. Parti içinde erken seçime dönük hiçbir görüşme yapılmadı. Kendi aramızda da konuşulmuyor."

Cumhurbaşkanı'nın konumunun koalisyon görüşmelerinde tartışılamayacağını belirten Atalay, hükümetin öncelikli görevinin açılım süreci olacağını kaydetti.

"Yeni bir hükümet kurulacak ve bu çalışmalar yeniden hız kazanacak. Çözüm süreciyle ilgili partimizin kararlılığı sürüyor. Bölgede son günlerde şiddete, teröre dönük olumsuz gelişmeler olduğundan kamu güvenliğiyle ilgili çalışmalara da ağırlık verilecek. Hükümetin önceliği bu ikisini birlikte götürmek olacak."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder