Biber gazı bir can daha aldı 13 Mayıs 2014, 14:56

Mersin’de Gezi direnişi sırasında ağzına sıkılan biber gazı sonrası, bu gazdan etkilenip dil kökü kanserine yakalanan Mehmet İstif, tedavi gördüğü Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.
Biber gazı bir can daha aldı. Mersin'de Haziran Direnişi gazdan etkilenerek kanser olan Mehmet İstif hayatını kaybetti.

20 Haziran 2013'teki eylemde yakın mesafeden yüzüne sıkılan biber gazını yutmak zorunda kalan Mehmet İstif önce dil kökü kanseri oldu, ardından konuşma yetisini kaybeti. İstif uzun süre azraile direndi, yaşama tutundu. 36 yaşında ise yorgun bünyesi buraya kadar dedi.

Biber gazı nedeniyle yüzünde ve ağzında oluşan kızarıklık ve şişliklerle gittiği hastanede İstif'e enfeksiyon teşhisi konuldu. Yaraları iyileşmek yerine giderek kötüleşen İstif, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'de de alerjik reaksiyon tanısıyla ameliyata alındı.

Ancak müdahaleler bir türlü Mehmet İstif'in derdine derman olmadığı gibi her seferinde durumunu ağırlaştırdı. Ameliyatın ardından da konuşma ve beslenme güçlüğü çekmeye başladı.

Sonunda acı gerçek ortaya çıktı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne aktarılınca İstif'in dilindeki yaraların dil kökü kanserine dönüştüğü anlaşıldı.

Mehmet İstif, yüzüne yakın mesafeden biber gazı sıkılan polisler tespit edilemeden toprağa verilecek. İstif'in cenazesi Çarşamba günü Mersin'de kaldırılacak.

Savcılığın polislerle ilgili soruşturmasında ise henüz bir ilerleme sağlamadı. Polisin biber gazı ile kanser ettiği Mehmet İstif'ten geriye polislere karanfil uzattığı bu görüntü kaldı.


ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar