banner864

Biden'e yanıt Vatan Partisi'nden geldi 18 Mayıs 2015, 19:16

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani’ye, "İkimizin de ömrü Kürt devletini görmeye yetecektir" dediği öne sürüldü. Haber Mesut Barzani’nin yayın organı Rudaw TV’de yer aldı. Biden’a yanıtsa Vatan Partisi’den geldi. Genel Başkan Doğu Perinçek “Değil Biden, onun torunun torunu da Kürdistan’ı göremeyecek. O planı yerle bir edeceğiz” diye konuştu.
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in Mesut Barzani’ye “ikimizin de ömrü Kürt Devletini görmeye yetecektir” dediği belirtildi.
Irak’ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Mesut Barzani kısa bir süre önce Amerika’ya gitmiş ve bir dizi temaslarda bulunmuştu. Barzani’nin yayın organı Rudaw TV bölgesel yönetimin liderinin Biden ile görüşmesindeki ayrıntıları aktaran bir haber yayımladı.

Bölgesel yönetimin İmar ve İskan Bakanı Derbaz Kosret’in sözlerinin aktarıldığı habere göre Biden Kürdistan’ın kurulmasıyla ilgili yorumlarını Barzani’yle paylaştı. Biden’ın “İkimizin de ömrü Kürt devletini görmeye yetecektir” dediği belirtildi.

Aynı haberde ABD Başkanı Obama'nın da Barzani’ye, "Kürt milletinin taleplerini öğrenmek istedik. Taleplerinize karşı değiliz Ancak şu durumda bizim için öncelikli olan IŞİD örgütünün bitirilmesidir " dediği ileri sürüldü.

Biden’ın sözlerine yanıt Vatan Partisi’nden geldi.  Genel Başkan Doğu Perinçek “Amerika’nın plananını yerle bir edeceğiz” dedi

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin de Kürdistan planlarının önüne geçmek için Türkiye’nin komşu ülkelerle işbirliği yapması gerektiğini belirtti.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

koca meclis susarken vatan partisi bu vatan icin cirpiniyor oylarinizi bu partiye verin.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar