banner864

Biden türkiye'ye geliyor 28 Ekim 2014, 17:32

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Türkiye'ye geliyor. Kasım ayının 17'sinde Fas ve Ukrayna ziyaretini yapacak Biden'in sonraki durağı Ankara olacak.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile yaşadığı IŞİD polemiğiyle son dönemde gündeme gelen Joe Biden Türkiye ziyaretinde bulunacak.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, kasım ayında aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelerde temaslarda bulunacak. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, Biden, 17 Kasım'dan itibaren Fas ve Ukrayna gidecek. Bu ziyaretlerin ardından da Ankara'ya gelecek.

Biden Fas'ın turizm başkenti olarak bilinen Marakeş'te 5. Küresel Girişimcilik Zirvesi'ne katılarak ABD delegasyonuna başkanlık edecek. Ukrayna'da da Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun yanı sıra diğer siyasi kurum yöneticileriyle bir araya gelecek.

Temaslarının son durağında Türkiye'ye geçecek olan Biden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşecek.

Biden, son olarak Erdoğan'la yaşamış olduğu IŞİD polemiğiyle Türkiye gündemine girmişti. ABD Başkan Yardımcısı Tayyip Erdoğan'ın IŞİD'le işbirliğini kabul ettiğini ileri sürmüş, açıkmadan kısa bir süre sonra ise Beyaz Saray'dan Biden'in sözleri hakkında düzeltme yapılmıştı. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar