banner864

Bilal bakın ne pazarlığında 15 Ocak 2014, 19:44

Yolsuzluk soruşturmasında ifadeye çağrılmasına rağmen ifade vermeye gitmeyen Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın teknik takibe takılan fotoğrafları ortaya çıktı. Görüntülerde Bilal Erdoğan'ın henüz ihaleye çıkmayan polis okulu arazisi için proje görüşmeleri yaptığı öne sürüldü.
Adı yolsuzluk soruşturmasına karışan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın teknik takibe takılan fotoğrafları ortaya çıktı.

Yurt Gazetesi'nin yayınladığı fotoğraflarda İstanbul Etiler'deki polis okulu arazisi henüz ihaleye bile çıkmadan Bilal Erdoğan'ın proje hazırlığında olduğu iddia edildi.

Proje görüşmelerinin Yasin Yasin El Kadı’nın şirketinde çalışan ünlü İtalyan Mimar Federico ile yapıldığı, görüşmenin de yine Kadı'nın adamı Usame Kutub aracılığıyla ayarlandığı öne sürüldü.

Soruşturmada yer alan iddialara göre, arazi hakkında çok fazla sayıda görüşme ve toplantı yapıldı. Toplantı kararlarını ise, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından verildi. Hatta işlemlerin de bu şekilde hızlandığı kaydedildi.

Arazide yapılacak olan binalarla ilgili imar planları ve projelerin ise, henüz ihale gerçekleşmediği halde rüşvet çarkı üyeleri tarafından yaptırıldığı ve yaptırılan proje firmalarından da bu hususun gizli tutulmasının istendiğine dikkat çekildi. Tüm bu görüşmeler de teknik takibe görüntülü olarak takıldı.

Bilal Erdoğan, yolsuzluk soruşturması kapsamında ifadeye çağrılmasına rağmen Emniyet'e gitmemişti.

İŞTE SORUŞTURMA DOSYASINA GİREN O FOTOĞRAFLARYorumlar

ilke :

Son oyunlarini oynuyorlar bence gidiyorlarda ala ala gidiyorlar

Mehmet Korkmaz :

şimdi bunada montaj derler

seitali :

Mal meydanda donumuza kadar alacak bunlar

abdil çetin :

bunlardan herşey beklenir. ayakkabı için hayelleri zorlarlar

deniz :

hala da savunanlar var yahu nedir bukadar körü körü bağlayan anlayın artık alınan sizin malınız halkın hakkı halkın malı

GÜLAYAT ŞAHİN :

gitsinler horon tepicem.

B.kalecikli :

Her yer rüşvet her yer RTE

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar