banner864

Bilal'e dokunulmazlık telaşı! 05 Nisan 2015, 13:01

 AKP’de aday belirleme çalışmaları sürerken Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın milletvekilliği adaylığının yeniden gündeme geldiği öğrenildi. Daha önce “Bilal aday olmayacak” denilirken, Davutoğlu’na yakın çevrelerde “Bilal’in adaylığı” yeniden konuşulmaya başlandı.

‘SON KARARI TAYYİP ERDOĞAN VERECEK’

Konuyla ilgili olarak Aydınlık’a bilgi veren AKP kaynakları, son günlerde Bilal Erdoğan’ın açılışlarda ve toplantılarda sıkça boy gösterdiğine dikkat çekerek, “Bilal Erdoğan politikaya ısındırılıyor. Ancak son kararı Erdoğan verecek. Partide karşı çıkan çok ama Erdoğan ‘Olacak’ derse Davutoğlu itiraz edemez” ifadelerini kullandılar.

Bilal Erdoğan’ın AKP’den milletvekilliği adaylığını “dokunulmazlık telaşı” olarak değerlendirenler de var.

‘İŞİ GARANTİYE ALMAYA ÇALIŞIYOR’

AKP döneminde üst düzeyde görev yaptıktan sonra emekli olmuş bir bürokrat Bilal Erdoğan’ın adaylığı konusunda şu yorumu yaptı: “Erdoğan kimseye güvenemez olunca oğlunu devreye soktu. Parasal işlerin başına onu getirdi. Meşhur telefon konuşmaları da bunu doğruluyor. TÜRGEV olayı apayrı bela. AKP iktidardan giderse Bilal’ın başının belaya gireceği kesin. Bu nedenle Erdoğan Bilal’a dokunulmazlık zırhı kazandırmaya, işi garantiye almaya çalışıyor. Benim arkadaşlardan edindiğim bilgi de bu yönde... Erdoğan’ın yakın çevresi bile bunu söylüyor. Bu da iktidarı kaybetme riskini gösteriyor.”

Aydınlık

Etiketler

Yorumlar

mustafa :

yazık ya ülkeyi elbirliğiyle ne hallere getirdiler. ülkenin en basit konularda adalet, güvenlik vb. yeniden gözden geçirilmesi lazım bunun içinde bu seçim son şans.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar