banner864

Bilal Erdoğan orkestrası da oldu! 29 Nisan 2015, 08:30

Cumhurbaşkanı’nın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV, faaliyet alanını okyanus ötesine taşıdı.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜRGEV, faaliyet alanını okyanus ötesine taşıdı.

Vakfın ABD’deki kolu TURKEN, ‘The Youth’ (gençlik) adında bir filarmoni orkestrası kurdu…

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; Türkiye’de ‘’Dindar nesil yetiştirme” iddiasıyla yola çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönettiği TÜRGEV’in ABD’deki kolu, ‘Gençlik filarmoni orkestrası’ kurdu. TÜRGEV’in ABD’deki temsilcisi olan TURKEN Vakfı tarafından ABD’de kurulan orkestraya, “The Youth Philharmonic Orchestra” adı verildi. Haziran 2014’te faaliyete geçen TURKEN Vakfı, Türkiye’de eğitim alanında faaliyet gösteren TÜRGEV ve ENSAR Vakfı’nın, yurtdışında faaliyet göstermek amacıyla ortak kurduğu bir oluşum. ABD’de kurulan TURKEN Vakfı, “Miraj İslamic Schools” ile işbirliği yaparak ABD genelinde faaliyet yürütüyor. ABD’ye gelen Türk öğrencilere yurtta konaklama ve burs imkanları sağlıyor.HISIM AKRABA YÖNETİYOR

TURKEN, orkestra için dünyaca ünlü virtüöz Aleksandır Markov ile Orkestra Şefi Şevki Faruk Kanca’yı da transfer etti. TÜRGEV’de olduğu gibi TURKEN Vakfı orkestrasında da “Hısım-akraba” görevlendirmesine gidildi. Vakfın Başkanı Halil Mutlu’nun eşi Lynn Mutlu ile Vakıf yöneticisi Serdar Kaan da Orkestra’da yer aldı. Orkestrada kadınlar ağırlıkta bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son ABD ziyaretinde programına katıldığı TURKEN Vakfı, “ABD genelinde, diyalog programları” düzenliyor. TURKEN bu programlarında kurduğu Youth Philarmonic Orkestrayı da götürüyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar