banner864

Bilal Erdoğan ''suç örgütü yöneticisi'' 06 Şubat 2014, 17:30

ATV-Sabah Grubu'nun satışı ile ilgili yolsuzluk fezlekesinde Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan örgüt yöneticiliğiyle suçlandı. Örgüt liderinin ise eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olduğu belirtildi. Fezlekeye göre "rüşvet ve ihaleye fesat karıştırma" suçları örgütlü olarak işleniyor.
Rüşvet ve yolsuzluk fezlekesinde Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan örgüt yöneticisi olarak yer aldı. Fezlekede örgüt lideri olan yer alan isim ise eski Ulaştırma Bakanı ve AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım.

ATV-Sabah Grubu'nun satışı hakkında hazırlanan yolsuzluk fezlekesinde rüşvet ve ihalelere fesat karıştırmak için Binali Yıldırım yönetiminde örgüt kurulduğu ifade edildi.

Fezlekede Yasin El Kadı birinci grup lideri, Latif Topbaş ikinci grup lideri, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da “örgüt yöneticisi” olarak olarak gösterildi. Bilal Erdoğan'ın ödemeleri takip ettiği öne sürüldü.

Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın telefon görüşmeleri de delil olarak fezlekeye girdi. Teknik ve fiziki takibe dayandırılan fezlekede Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Bakanlığı bünyesindeki ihalelerden yüzde 10 komisyon aldığı iddia ediliyor.

Fezlekede yer alan bir diğer önemli iddia da Sabah-ATV satışı için işadamlarından toplanan paraların Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'a ait zırhlı araçla taşındığı.

Fiziki takibe takılan görüntülerdeki Mercedes marka bu zırhlı minibüs işadamı Mehmet Cengiz'in holdingine gidiyor. Oradan da Ziraat Bankası Lojmanları'na geçiyor. Araca bu andan itibaren ikinci bir aracın eskortluk ettiği görülüyor.

Havuzda toplanan Zırhlı minibüsün son durağı ise medya grubunu satmak isteyen işadamı Ahmet Çalık'a ait bir bankanın merkezi. Fezlekede zırhlı minibüs ile toplanan paraların banka merkezine teslim edildiği öne sürüldü.

ulusalkanal.com.trEtiketler

Yorumlar

Cengiz Tavasli :

cete bölünmeseydi,anlasma bozulmasaydi aralarinda yine anlasir,ortak paylasirlardi her dolari,lirayi.anlasmalari bozulunca tüm yolsuzluklar,talanlar bir bir ortaya cikti.

mdd :

milli hükümet kurulduğunda hepsi önce millete hesap verecek. ahiretteki hesap ise, onu allah bilir

yaşar öz :

bunlar gerçekten çoktehlikeli adamlar

özge atalay :

kim tarafından öne sürülüyor bu bilgiler. lütfen kaynakta yazın. fiziki takip görüntüleri ortaya çıkacak mı? internet sansürü devreye girmeden, deliller yok edilmeden izleyelim.

metin şahin :

o bakan onu da deve yapar simitçi kel hasanın memleketinden olan

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder